Black Mass: Špinavá hra

     Celkově mi gangsterka Black Mass zrovna moc nesedla. Především si nejsem jistý, zdali si jeden z dalších notorických známých amerických zločinců, James Bulger (Johnny Depp), vůbec zasloužil vlastní film. Muž, který v průběhu osmdesátých let minulého století za pomocí FBI ovládal bostonské podsvětí, se „proslavil“ především tím, že to byl nevypočitatelný psychopat a násilník, který nejde pro nějakou tu násilnost daleko, což je jeho největší a jediný talent. Johhny Depp ale rozhodně ztvárnil svou možná až příliš zdémonizovanou postavu skvěle, a jsem rád, že se konečně vrátil k serióznějším rolím. Rozhodně je největším pozitivem celého filmu.

     Co se příběhu týče, tak je značně rozmáchlý, pokrývá více než deset let Bulgerova působení, avšak tak nějak jsem měl neustále dojem, že se toho ve filmu příliš neděje. Gangsteři a morálně pokřivení agenti FBI (zaujme především dobrý Joel Edgerton) neustále kují pikle, občas Bulger někoho zmlátí, občas pro jistotu rovnou zabije a občas je to docela nuda. Natočené je to ale velmi zručně, atmosféra je místy slušná a herci rozhodně nezklamali, jen je škoda málo vytíženého Benedicta Cumberbatche a jeho naprosto nezajímavé postavy politika Billyho Bulgera (gangsterův bratr), což ale není hercova chyba.

     No, čekal jsem podstatně víc. Black Mass je jen lehce nadprůměrná gangsterka, na kterou pravděpodobně velmi rychle po jejím zhlédnutí zapomenete. Nevyužitý potenciál ve většině ohledů – to je podle mě ta nejvýstižnější charakteristika tohoto snímku. Tři hvězdy s odřenýma ušima.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář