Call of Duty: WWII

Platforma: pc, ps4, xone

Minirecenze singleplayeru

     Jsem rád, že je jedna z nejoblíbenějších akčních sérií současnosti na kvalitativním vzestupu. Po příšerných Ghosts, lehce nadprůměrném Advanced Warfare, solidním Black Ops 3 a  překvapivě velmi dobrém loňském Infinite Warfare je nový díl s podtitulem WWII dalším krokem kupředu, avšak není to nijak zásadní krok. Potenciál návratu ke kořenům do druhoválečných časů byl rozhodně vysoký, ale nebyl zcela naplněn. 

      Začneme s technickou stránkou hry, která je značně rozporuplná. Graficky je hra na výši a takové animace obličejů jsou opět excelentní. Hudba neurazí a nenadchne, ale ostatní zvuky jsou doslova katastrofální. Intenzivnímu pocitu z válečné vřavy zrovna moc nepomáhá, když je nejvíce slyšet hlasy spolubojovníků namísto burácivých zvuků výbuchů a střelby. V tomto je ostatně celá série dlouhodobě značně nevyvážená. V nejnovějším díle jsem měl bohužel pocit, že všichni střílíme ze špuntovek a to opravdu není dobře. Tohle se studiu Sledgehammer Games prostě nepovedlo.

     Co se ale povedlo, je celková kvalita kampaně. Je sice velmi krátká (okolo šesti hodin) a nezačíná ani moc dobře – vylodění v Normandii mi přišlo lepší už v původním Medal of Honor (2002). Postupem času se ale situace začne razantně zlepšovat a na řadu přijdou některé výtečné mise, které dají vzpomenout na nejlepší díly série (Paříž, Ardeny). Moc nových herních prvků sice kampaň nepřináší, ale celkově je udělaná velmi dobře a dojde v ní i na několik pamětihodných momentů.

       Stejně tak jako v minulém díle mě potěšila přítomnost některých silných postav, ze kterých vyčnívá například seržant, jehož „hraje“ Josh Duhamel. Oni anonymní panáci z některých předchozích dílů jsou už naštěstí minulostí a je vidět, že alespoň nějaký příběh a v něm zapletené osobité charaktery jsou ku prospěchu věci. Se singleplayerem nového dílu jsem nakonec spokojen. Na čtyři hvězdy to stále ještě není, ale už se tam blížíme. 🙂

Úvod hry

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core i3-3225 3,3 GHz, 8 GB RAM, GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7850, 90 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář