Call of Duty: Infinite Warfare

Platforma: pc, ps4, xone

Minirecenze hry pro jednoho hráče

     Nový přírustek do početné rodiny stříleček Call of Duty není špatnou hrou, ale bohužel není ani obzvlášť dobrou hrou. Titul od studia Infinity Ward s podtitulem Infinity Warfare potvrzuje stagnaci, kterou si nyní nejprofláklější herní frančíza prochází. Příběh nového CoDčka se odehrává v budoucnosti, kdy lidstvo osídlilo Sluneční soustavu a jeho dvě hlavní frakce mezi sebou začaly válčit. Děj je bohužel extrémně hloupý a nechybí v něm spousta tradičního patosu, toporných postav, už dosti únavného vojenského žargonu a stereotypních hlášek. Bohužel. V kvalitě příběhu a zajímavosti charakterů Infinite Warfare zapadá do těžkého průměru. A nepomůže ani to, že zde „hraje“ Kit Harrington, Lewis Hamilton či Connor McGregor… 😀 Čestnou výjimkou budiž robot Ethan – jediná zajímavá postava ve hře.

      Z hlediska hratelnosti je to o poznání lepší. Pěchotní potyčky často doplňují letecké souboje ve vesmíru, které rozhodně mají svou kvalitu a rozhodně se jedná o příjemné zpestření. Co se náplně misí týče, tak ta je vyloženě tradiční a v hratelnosti vynikají snad jen hrátky s gravitací, přetlakem a podobně. Vývojáři holt dodali klasickou CoD akci se spoustou „filmových momentů“ a zavedených hratelnostních šablon. Plusem ovšem je atmosférické prostředí odlehlých či nehostinných míst Sluneční soustavy. V tomto ohledu nový díl nad těmi ostatními vyčnívá, a to velmi. Některé lokace rozhodně mají onen pověstný dechberoucí účinek.

     K dobrému vizuálnímu dojmu jistě přispívá i výborná grafická stránka. Skvělé jsou i propracované obličejové animace, jenž jsem chválil už před rokem. A i celkové hodnocení bude podobné. Zhruba sedmihodinová kampaň (i s vedlejšími misemi) nového Call of Duty jistě stojí za vyzkoušení. Nováčky série možná i nadchne. Ale zkušené hráče… ty v lepším případě pouze solidně zabaví.

 

Gameplay

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core i3-3225 3,3 GHz, 8 GB RAM, GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7850, 70 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář