Call of Duty: Black Ops 3

Platforma: pc, ps4, xone, ps3 ,x360

Minirecenze hry pro jednoho hráče

    Na novém Call of Duty, v němž se již potřetí vracíme do světa speciálních agentů Black Ops, je dobře vidět, že na jeho vývoj mělo studio Treyarch o něco více času než jsou klasické dva roky. Nejvíc je vidět posun v samotné hratelnosti, která není už tak toporná a fádní jak v minulých dílech. Vývojáři do singleplayerové kampaně, která v rámci celé série představuje to nejlepší od třetího Modern Warfare (2011), zapracovali rpg prvky (vylepšování zbraní), přidali také spoustu nových herních elementů (speciální schopnosti) a vychytávek (přebíhání po stěnách, různé režimy vidění), a drtivá většina misí je zábavných a navíc často přináší i něco originálního, což v minulosti rozhodně nebylo pravidlem. Kampaň je na poměry série i docela dlouhá (okolo deseti hodin) a byť ji v závěru co do hratelnosti dochází dech, tak jsme z ní měl jako z celku opravdu dobrý pocit. Samotný příběh je jako už tradičně značně přes čáru, ale děj má aspoň už trochu hlavu a patu a sledoval jsme ho se zájmem až do konce.

     Co se technické stránky týče, tak tam studio Treyarch určitě nemůžu pochválit. Grafika je místy až ohyzdná (oproti minulým dílů rozhodně kvalitativní pokles), efekty jsem ani moc nezaregistroval a celkové ladění působí unylým, rozmazaným a vybledlým dojmem, ale taková mimika obličejů postav je zase docela slušná. Zvuky a hudba jsou v naprostém pořádku a kupříkladu pocit ze střelby je více než uspokojivý – určitě jsem neměl pocit, že střílím ze špuntovek, jako v minulých dílech. Nový díl bych tedy shrnul asi takto: technicky žádná sláva, avšak hratelnostně na výši. Kampaň se letos jednoduše povedla a pokud hodláte trávit čas i v multiplayerových kláních, tak Vám doporučuji brzkou koupi. V opačném případě se vyplatí počkat na slevu, ale určitě Black Ops 3 vyzkoušejte a možná budete i příjemně překvapeni.

 

Gameplay

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core i3-530 2,9 GHz , 6 GB RAM, GeForce GTX 470 nebo Radeon HD 6970, 55 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář