192. Páteční podvečerní… o nejlepších červencových titulech na Recenzone

     Letní prázdniny se nám již překlenuly do své druhé poloviny, a pokud máte chuť si odpočinout od řádně vypečených venkovních aktivit, tak vám nabízíme jednu příjemnou domácí či venkovní stínovou aktivitu. Máme tu pro vás nové vydání Páteční podvečerní, ve kterém zrekapitulujeme ty nejlepší červencové minirecenze. Ať už se pokládáte za zapáleného filmového fandu, seriálového maniaka, vášnivého hráče či velezkušeného čtenáře, tak i pro vás dnes nabízíme výběr titulů, které by vás mohly zajímat. Jako už tradičně přejeme zábavné a inspirativní počtení.

 

1. The Expanse – třetí řada

Nejlepší space opera současnosti. Po zhlédnutí excelentní třetí řady sci-fi pecky Expanse je už naprosto bezpečné tohle tvrzení vytáhnout na povrch. Ne že by konkurence byla nějak početná a silná, ale to nic nemění na tom, že se jedná o jeden z nejzásadnějších počinů na poli seriálové sci-fi tvorby od letitých dob, kdy nás uchvacovala nepřekonatelná Battlestar Galactica. Čtvrtá řada bude (díky Jeffe z Amazonu) a momentálně nás nenapadá moc dalších seriálů, na jejichž pokračování bychom se tak moc těšili. Nechť začne expanze na početné televizní obrazovky po celém světě!

The Expanse – třetí řada: minirecenze

 

2. Psí ostrov

Ne, opravdu moc nemusíme animáky. Podíváme se pouze na ty nejlépe hodnocené počiny roku a vyhledáváme spíše netradiční zástupce žánru jako je Píseň moře či Kubo a kouzelný meč. No a to by nebyl Wes Anderson, aby svůj nový počin nezařadil do obou zmiňovaných kategorií. Psí ostrov je pro nás jeden z nejlepších filmů roku a oceňujeme na něm především originalitu a nápaditost, které očividně mají místo i ve světě animovaných filmů. Jedním slovem: bravo! Jo a to „herecké“ obsazení už letos asi nikdo netrumfne… 🙂

Psí ostrov: minirecenze

 

3. Ant-Man a Wasp

Tady ty pohodové a neosudové komiksovky, které sázejí spíše na odlehčenější notu a v nichž nemusíme řešit problémy intergalaktických rozměrů, máme rádi. Druhý Ant-Man je přesně takovým filmem, který vás bude bavit a rozesmívat po celou svou stopáž. Velkou zásluhu na tom má i bezvadné herecké obsazení, které si očividně sedlo a má tu správnou chemii. Hlavní herecké duo Rudd-Lilly je hodně fajn, Michael Douglas si roli očividně užívá a hláškař Michael Peña opět naplno roztáčí svůj slovní rotačák.

Ant-Man a Wasp: minirecenze

 

4. Homeland – sedmá řada

Opravdu není lehké držet divákovu pozornost a zájem i v sedmé řadě seriálu. A zvlášť pokud se bavíme o dvanáctidílných řadách, avšak Homelandu se to daří. Občas to nejde zrovna snadno, avšak všechna čest sedmé řadě. Nikdo z nás tu nečekal příklon ke starým dobrým časům, ale povedlo se a paradoxně na domácí půdě. Carrie, Saul a spol opět naplno rozjíždějí nebezpečné špiónské hrátky, přičemž jejich protihráčem nebude nikdo jiný, než ruská elita záludných tajných agentů. A to si prosím necháme líbit.

Homeland – sedmá řada: minirecenze

 

5. Dead in Vinland

I po dvaceti letech herních zkušeností nás občas něco příjemně překvapí. Letos se to zatím povedlo pouze malému počtu her a jednou z nich je i Dead in Vinland, originální simulátor vikinské rodiny, která ztroskotala na nebezpečném ostrově. Jednoduché, avšak velmi chytlavé herní principy v kombinaci s přesně padnoucím „fixním“ vizuálem a jistým sociálním přesahem jsou tím ideálním základem dlouhých hodin zábavy.

Dead in Vinland: minirecenze

 

     A pojďme si posvítit na ostatní skvělé tituly. Mezi další pamětihodné červencové filmy řadíme například dobrodružný sci-fi spektákl Jurský svět: Zánik říše, romantický thriller Siberia s Keanu Reevesem v hlavní roli, napínavou postapokalyptickou road-movie How It Ends či drsný akční thriller Sicario 2: Soldado. Červenec nabídl i několik skvělých her a včetně zmiňovaného Dead in Vinland nás velmi dobře zabavil i datadisk k českému historickému rpgčku Kingdom Come: Deliverance, který nese název From the Ashes, no a za vyzkoušení definitivně stojí i tahová sci-fi strategie Into the Breach. Knihomolům ještě doporučujeme živelný sci-fi komiks Ekhö 2 spolu s výtečnou životopisnou knihou Digital Gold, kterou ocení všichni angličtinou políbení technokrati a libertariáni, které zajímá svět kryptoaktiv.

 

    Na závěr provedeme nekompromisní selekci a pro změnu zvolíme pouze jeden nejočekávanější titul měsíce srpna v rámci daného odvětví zábavy. V kategorii film je tato volba naprosto jednoduchá. Právě včera měl premiéru očekávaný akční thriller Mission Impossible – Fallout a po prvních ohlasech je asi každému jasné, že tu máme jednoho z horkých kandidátů na film roku. V seriálech už situace tak jednoznačná není, ale nakonec volíme akční špionážní thriller Jack Ryan (od 31.8.). Mezi hrami nás nejvíce zajímá poslední řada herních Walking Dead (14.8.), ke kterým se s velkou pravděpodobností po dlouhé době vrátíme. Limit slov už byl vyčerpán, a tudíž se už dnes rozloučíme. Mějte se fajnově, užívejte léta a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář