Dead in Vinland

Platforma: pc

       Dead in Vinland je velmi zdařilý a zábavný mix tahové strategie a survival simulátoru, v němž se ujmete vikingské rodiny, která musí přežít na neznámém ostrově, kam uprchla ze své domoviny před nebezpečnými nájezdníky. Každý člen rodiny má své přednosti a slabosti a je potřeba co nejlépe využívat jejich silných stránek. Otec Eirik je nejvhodnější na těžkou manuální práci (těžba dřeva a kamene), je zdatným rybářem a řemeslníkem, avšak má problémy s traumatem ohledně útěku rodiny. Matka Blodeuwedd je všestranný pracovník a je skvělá kuchařka, dcera Kari umí skvěle lovit a prozkoumávat (velmi důležitá funkce), ale zase má problémy se svou křehkou psychikou a teta Moira je sice fyzicky nejslabší, ale zase je nepřekonatelná bylinkářka, umí se nejlépe starat o zvířata a celkově má nejhlubší vědomosti.

     Hra je opravdu velmi důkladným, a také těžkým simulátorem. Je naprosto nezbytné sledovat potřeby členů rodiny (deprese, hlad, zranění, nemoc, únava atd.), neustále vylepšovat tábor, starat se o oheň a zásoby vody, přibírat nové členy, prozkoumávat ostrov, svádět souboje s nepřátelskými obyvateli a k tomu všemu ještě odvádět tribut (zpočátku) nepřemožitelnému vykořisťovateli Björnovi. No a občas vám také zatopí i faktor náhody během interakce s předměty, osobami a událostmi, které objevíte na ostrově. Správná dělba práce a mikromanagement jednotlivých členů tábora je naprostou nezbytností v úspěšném postupu hrou. Dead in Vinland opravdu nedává nic zadarmo, ale zase nabízí jedinečný a v případě úspěchu i značně uspokojivý herní zážitek. Pouze pro ostřílené herní veterány!

 

Gameplay trailer

 

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, AMD Athlon II X4 640 3 GHz, 2 GB RAM, GeForce GTS 450, 2 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.