The Expanse: třetí řada

      Mé obavy, vyslovené v minirecenzi druhé řady televizní space opery The Expanse, byly naštěstí neopodstatněné. Třetí řada tohoto sci-fi skvostu je totiž zdaleka nejlepší sérií, která nemá žádná slabší místa i přes nadstandardní porci třinácti odvysílaných dílů. Parta okolo Jamese Holdena tentokrát opravdu exceluje a definitivně potvrzuje pozici nejlepších „vesmírných tahounů“ současné dekády.

      Záludná protomolekula si udělala ze Sluneční soustavy své tréninkové hřiště, k tomu ještě vypukla válka mezi Marsem a Zemí, no a vlastní plány mají i obyvatelé pásu asteroidů (Belters), kteří se chtějí nadobro vymanit ze škatulky druhořadých obyvatel, k čemuž jim mimo jiné poslouží i  jedna nejmenovanná gigantická vesmírná loď.  Hra je rozehrána nebezpečněji než kdy dřív a já vám můžu zaručit, že pokud jste si užívali předešlé dvě řady, tak z té třetí budete nadšeni.

       Je nabitá obsahem, bere si to nejlepší z druhé a (především) třetí knihy, krásně rozvíjí naše oblíbené charaktery, přidává několik nových zajímavých postav (v podání Elizabeth Mitchell a Davida Strathairna) a nabízí hned několik naprosto zásadních událostí. Jako obvykle se můžeme spolehnout i na velmi solidní efekty, bezvadně padnoucí hudbu, a také na početnou a zpravidla i drsnější akci. Teď už opravdu nemám žádné obavy ohledně budoucích řad. Tohle je space opera jako řemen a bude jí i nadále.

 

P.S: Další série, kterých jsme se ani nemuseli dočkat (?!), budou vznikat pod záštitou kolosu Amazon, poněvadž jedním velkým fanouškem seriálu je i jistý Jeff Bezos. 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.