Mission: Impossible – Fallout

     Šestá Mission Impossible je excelentním akčním thrillerem, který patří na samotný vrchol žánru. Pátý díl byl sice o něco elegantnějším a scénáristicky lépe vystavěným snímkem, avšak šestka tuto ztrátu dohání v jiných ohledech. Například v úchvatných akčních scénách. Když si vybavím drsné drsné pěstní potyčky (bitka na záchodech top), auto-moto honičky (ta v Paříži nemá chybu) či závěrečné vrtulníkové hrátky, tak si marně vybavuji, že bych někde jinde viděl takto skvěle nasnímané a ozvučené akční sekvence. Opravdu velká lahůdka a klobouk dolů před všemi, kteří se na těchto sekvencích podíleli.

      Co se příběhu týče, tak ten přímo navazuje na pátý díl. Do hry se vrací tajemný Syndikát, konkrétně jedna jeho (ještě více) fanatická odnož, která chce svět udělat ještě více chaotickým místem – s pomocí několika atomových bomb. No a když se do hry ještě zapojí rozličné vládní špionážní agentury, tak je opravdu o zábavu postaráno. Jen je škoda, že místy je už těch scénáristických kliček a zákrut prostě moc. Zvratů je zde opravdu hodně a občas jsem už podobně jako Ethan Hunt nevěděl, kde mi hlava stojí. Není to ale fatálně překombinované a základní děj se dá s trochou snahy v pohodě vnímat a neztrácet se v něm.

     Na závěr si nechávám prostor pro herce. Dočkáme se jak těch nejstarších známých (Ving Rhames jako Luther), starých známých (Simon Pegg jako Benji či Michelle Monaghan jako Julie), a také i mladších známých (Rebecca Ferguson jako Ilsa). Všichni jsou bezvadní a pozadu nezůstávají ani úplně nové tváře, ze kterých je potřeba vyzdvihnout perfektního Henryho Cavilla v roli záludného agenta Walkera. No a pak tu máme hvězdu největší, Toma Cruise. Když jsem tak pozoroval jeho počínání na plátně, tak se mi opravdu tajil dech. Dělat v padesáti pěti (šesti) letech takové akční kreace, to už chce opravdu pořádný zápal, odvahu a nadšení. Ať už si o tomto herci myslíte cokoliv, tak mu rozhodně nemůžete upřít, že právě on stojí za nejlepší akční sérií současnosti, že pro roli udělá snad všechno a že se na vrcholu drží už několik dlouhých dekád. Bravo Tome!

 

P.S: Ve filmu velmi dobře fungují i emotivní a humorné scény.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.