62. Páteční podvečerní… o nejlepších lednových titulech na Recenzone

 

      Stejně tak jako minulý rok budeme i letos vydávat pravidelné měsíční rekapitulační Páteční podvečerní, poněvadž podle nás tyto články jednoznačně mají smysl. Prim v nich opět bude hrát především výběr nejlepších pěti titulů, avšak i závěrečné dva odstavce s dalšími zajímavými kousky, které měsíc přinesl, a závěrečný výhled na příští měsíc, jsou jistě zajímavé a hodnotné. Co se už ledna týče, tak jsme velmi příjemně překvapeni. Kvalitních titulů bylo hodně a vybrat pět nejlepších bylo opravdu těžké – například o výborné filmy a seriály nebyla v prvním měsíci roku nouze. Celému článku ovšem vévodí dva rozdílné vynikající seriálové počiny, jenž získaly to nejlepší, respektive druhé nejlepší hodnocení, a poprávu tak obsadily první dvě místa v TOP 5.

 

there were web

1. And Then There Were None 

Temná třídílná minisérie, u které rozhodně neusnete, a až do poslední minuty se budete bavit. I tak by se dal zjednodušit tento kvalitní britský počin s vynikajícimi herci, poutavým příběhem a atmosférickým prostředím. Není více co dodat jen se podívat. 🙂

And Then There Were None: minirecenze

 

gomorra web

2. Gomorra

Jedno z nejvetších seriálových překvapení nejen za tento měsíc. Moc jsme od tohoto seriálu nečekali, ale především příběh a celkový dobrý dojem rozhodně hovoří v jeho prospěch. Jen bychom čekali v některé z rolí větší hereckou hvězdu, která by Gomorru více zpropagovala, ale i tak tahle kvalitka rozhodně stojí za podívání.

Gomorra: minirecenze

 

homwerold web

3. Homeworld: Deserts of Kharak

Originální a velmi zábavná sci-fi strategie se skvělým mysteriózním příběhem, která nezískala vyšší hodnocení pouze kvůli kratší délce singleplayerové kampaně. Letošek začíná pro všechny herní stratégy více než dobře, což už také bylo potřeba.

Homeworld: Deserts of Kharak: minirecenze

 

sazka webb

4. Sázka na nejistotu

Kdo by čekal nového Vlka z Wall Street, tak by se mýlil – Sázka na nejistotu je spíše realistická ukázka blízké minulosti a celkový náhled na finanční krizi v roce 2008, která se klidně může znova opakovat, tak jak to ostatně tento film i poukazuje. Kdo si udělá čas, ten neprohloupí, jen ale čekejte spíše více přemýšlení než bezhlavého humoru.

Sázka na nejistotu: minirecenze

 

leviatan webb

5. Knižní sci-fi série Expanze

Dospělá a v rámci možností i realistická sci-fi sága. Není v ní moc humoru a odlehčení, avšak je v ní dost hororu, zajímavých postav a drsné akce. Celkově tedy příjemné osvěžení. Velkým plusem také je, že se tato série odehrává převážně ve Sluneční soustavě a ne v nějaké daleké, předaleké galaxii, kterých je v knihách a filmech podle nás už více než dost… 🙂

Knižní sci-fi série Expanze: minirecenze

 

reven web

     Nakonec to Revenantu těsně do pětky nevyšlo a je tak prvním filmem v „odstavci útěchy“ pro další zajímavé tituly. Určitě se na tento ponurý western podívejte. Dále Vám ještě doporučujeme umně natočené šachové drama Pawn Sacrifice, historický špionážní velkofilm Stevena Spielberga Most špiónů, a také ještě na Oscara nominované novinářské drama se silným námětem Spotlight. Ze zajímavých seriálových světů rozhodně doporučujeme navštívit bojové drama Kingdom, černohumorný hororový nářez Ash vs Evil Dead či čtvrtou sezónu příběhů nekompromisního londýnského detektiva Luthera. Hráči by měli zase vyzkoušet ještě skvělé a netradiční fantasy rpgčko Dragon’s Dogma: Dark Arisen, a hloubavým či vášnivým čtenářům doporučujeme další ze zajímavých biografií od Paula Johnsona, která tentokrát pojednává o geniálním skladateli a hudebníkovi Wolfgangu Amadeu Mozartovi.

 

xcom 2 webb

 

     A co nás čeká v momentálně už probíhajícím únoru? V kinech to bude tak trochu jiná komiksovka Deadpool (od 11.2.), druhý díl komedie Zoolander (od 18.2.) či výborně hodnocené romantické drama Brooklyn (od 25.2.). Na televizních obrazovkách netrpělivě očekáváme především první řady kriminálního dramatu American Crime Story (první epizoda již byla odvysílána), hudebního retra Vinyl (14.2.), a také nové série těžkých vah jako jsou Walking Dead (14.2.), Better Call Saul (15.2.) či Vikings (18.2.). Panejo, to bude ale pošušňáníčko! :).  A ani hráči nepřijdou zkrátka. Právě dnes vychází jedna z letošních nejočekávanějších her, sci-fi strategie XCOM 2, a 23. února shodně vycházejí nové díly oblíbených sérií Far Cry a Deus Ex s podtituly Primal respektive Mankind Divided. No… nechceme sice předbíhat, ale už můžeme opatrně konstatovat, že nám to letos začíná opravdu výtečně. V brzké době očekávejte příval nových článků, minirecenzí a novinek zde na webu, anebo na našem facebooku. Samozřejmě ještě na závěr přejeme příjemnou zábavu u Vámi zvolených titulů. Příště opět na počtenou! 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář