4. Páteční podvečerní… o nejlepších titulech roku 2014

Rok 2014 byl na povedené tituly velmi bohatý, obzvláště co se filmů a seriálů týče, ale i v  herním a knižním světě se našla spousta povedených kousků, na které se v dnešní Páteční podvečerní podíváme. Jednotlivé žebříčky jsou řazené sestupně od toho nejlepšího titulu. Tak pojďme na to.

nightcrTop Filmy – Rendar

1. Nightcrawler minirecenze

Intenzivní, působivý a podmanivý temný thriller o odporných činech a lidech, s excelentním Jakem Gyllenhaalem.

2. Na hraně zítřka trailer

Spojení Toma Cruise a sci-fi je už osvědčená garance skvělého filmového zážitku, a platí to i v případě tohoto chytrého akčního blockbusteru se skvělým scénářem.

3. Raid 2 minirecenze

Nejlepší letošní akční film, který by se měl spíš jmenovat Raid2. Skupina okolo Garetha Evanse odvedla opět znamenitou práci.

4. Výchozí bod minirecenze

Chytrá reflexe nad tématem věda versus duchovno, podpořená skvělým námětem a okořeněná magickou lovestory.

5. Stretch minirecenze

Guilty pleasure roku 2014 – bláznivá GTA mise v nočním Los Angeles, zabalená do filmového hávu.

 

intersTop Filmy – Kroll

1. Interstellar minirecenze

U mě film zvítězil hlavně myšlenkou a velkolepostí. Co jsem od něj čekal to do puntíku přinesl, a proto je pro mě Interstellar letošní top film.:)

2. Železná srdce minirecenze

Pro válečné filmy mám slabost a Železná srdce jsou jedním z mála filmů z tohoto žánru, které během posledních let stálo za to sledovat.

3. Vlk z Wall street trailer

Letošní nejnadupanější film. Tříhodinová nepolevující jízda, během níž jsem se neustále skvěle bavil.

 

fargošTop Seriály – Rendar

1. Fargo minirecenze

Neortodoxní spletenec mnoha žánrů, který je ale ve výsledku neskutečně konzistentní a hlavně divácky velmi atraktivní. Třešničkou na dortu jsou perfektní herecké výkony B.B. Thorntona a Martina Freemana.

2. 24: Live Another Day minirecenze

Jack Bauer na speedu. To nejlepší ze seriálového kultu koncentrované v poloviční sérii bez hluchých míst.

3. The Affair minirecenze

Novodobý etalon romantických dramat – draždivý, provokativní, smyslný, pomalu plynoucí, ale s neúprosným tahem na branku. Velké plus za perfektně sedící hudbu.

 

peakyoveTop Seriály – Kroll

1. Peaky Blinders minirecenze

Seriál odehrávající se v temných a chladných uličkách anglických měst, které Vám nedají ani chvíli oddechu. Vynikající herecké umění Cilliana Murphyho už jen dotvaří autentičnost celého příběhu.

2. Temný případ trailer

Temný případ nadmíru předčil má očekávání a musím říci, že herecké výkony Matthewa McConaugheyho a Woody Harrelsona byly famozní, a je jen škoda že v přístí řadě nebudou znovu hrát spolu.

3. Vikings trailer

Historický seriál, jehož kvalita je opravdu na vysoké úrovni – bravurní jak z historického, tak i z hereckého hlediska. Už nyní se těším na další řadu, která bude už co nevidět.

valkyriacTop Hry – Rendar

1. Valkyria Chronicles minirecenze

Nejlepší hra roku 2014 – originální mix strategie, akce a rpgčka zabalený do anime stylizace. Příběh Valkyrie, který zpočatku vypadá úsměvně, je ve finále dospělejší a komplexnější než vše co jsem viděl v letošních hrách.

2. Alien: Isolation minirecenze

Pro změnu nejintenzivnější hra roku 2014. Infarktová 1st person naháněčka s Vetřelcem po vesmírné stanici.

3. Divinity: Original sin trailer

Závan starých RPG časů. Komplexní, rozsáhlá a hlavně velmi zábavná hra na hrdiny, která mimojiné disponuje specifickým humorem od studia Larian.

 

Top Kniha – Rendar

1. Hon na Lovce 

Komorní dobrodružná sci-fi s nečekaně hlubokým existenciálním přesahem, který mě jakožto čtenáře vybídl k zamyšlení nad tématem lidského bytí a nebytí.:)

hon

 

Tak to byly nejlepší tituly roku 2014, během jejichž sledování, hraní či čtení se budete určitě skvěle bavit. No a příště se podíváme pro změnu na nejočekávanější tituly roku 2015. Dopředu už můžu prozradit, že zúžit nějakým rozumným způsobem tento výběr bude velmi těžkým oříškem – nadcházející rok vypadá totiž velmi bohatě a slibně.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář