Alien: Isolation

Platforma: pc, ps3, ps4, x360, xone

Alien: Isolation je především poctou prvnímu filmovému Vetřelci od Ridleyho Scotta, která trochu nečekaně přišla od Creative Assembly, tvůrců strategické série Total War. Jedná se o atmosférickou hororovou survival hru, ve které budete v kůži dcery Ellen Ripleyové Amandy doslova bojovat o přežití na kolabující vesmírné stanici Sevastopol, kam se mimojiné vydáváte hledat svou matku.

V cestě Vám bude stát nejen Vetřelec, ale i zdivočelá posádka lodi a pomocní androidi, z nichž se staly vraždící stroje. Nebudete ovšem proti nim stát s holýma rukama. Amanda je totiž výjimečný technik a není pro ni problém si z věcí nalezených na stanici vyrobit širokou škálu různých nástrojů (dekodér, hořák…) a udělátek (emp, molotov, flashbang…), a postupně také na stanici nachází i různé zbraně, včetně ultimátního plamenometu.

Většina úrovní hry se dá rozdělit na ty s Vetřelcem a bez Vetřelce. V těch prvních je hraní založené na opatrném postupu vpřed, plánování každého kroku, neustálého sledování nezbytného senzoru pohybu a ukrývání se před nesmrtelným! Vetřelcem. V druhém typu úrovní už člověk přece jen může trochu polevit na ostražitosti a vybít si zlost na lidech a androidech, ovšem i tady Vás může Vetřelec překvapit. Ve hře funguje systém save-pointů, což notně ještě navyšuje už tak hustou atmosféru hry, jelikož Vetřelec vůbec nerespektuje nějakou ochrannou zónu okolo těchto stanic. To vede k infarktovým situacím, kdy si chcete uložit hru a Vetřelec pobíhá kousek někde za rohem.

Technické zpracování je na jedničku s hvězdičkou. Hra je výborně optimalizovaná a v pohodě ji rozchodíte i na průměrných strojích, přičemž už grafika na střední nastavení vypadá velmi dobře. Ozvučení hry je naprosto precizní. Všechno to skřípání a vrzání vesmírné stanice dále ještě podtrhuje celkovou atmosféru a dabing je jeden z nejlepších co sem ve hrách kdy slyšel.

Alien: Isolation je skutečně průlomová hra. Je potřeba si zvyknout na úplně odlišný styl hraní, ale pokud se přizpůsobíte, tak odměnou Vám bude nejatmosferičtější herní zažitek za dlouhou dobu, byť občas může být i velmi frustrující.

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (32Bit), Intel Core 2 Duo 3.16Ghz, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce GT 430 nebo Radeon HD 5550 (1 GB VRAM)

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář