24: Live Another Day

24: Live Another Day je název deváté řady kultovního seriálu 24 hodin. Jack Bauer (Kiefer Sutherland) tentokát bude potírat teroristickou hrozbu v Londýně, kde se momentálně nachází i americký prezident.

Seriál jsem kvůli kolísavé kvalitě přestal sledovat někde okolo páté řady a už sem nečekal, že bych se k němu někdy vrátil. Po vynikajících ohlasech na devátou řadu jsem ovšem dal Jackovi šanci a o to větší bylo moje překvapení – tohle je úplně jiná liga. Zkrácení řady na 12 dílů byl od tvůrců velmi prozíravý krok, ubyla tím tak ta zbytečná dějová vata okolo, která pouze sloužila k naplnění kvóty čtyřiadvaceti dílů. V dynamické deváté řadě na tohle není čas. Děj, který je doslova nabitý akcí, zvraty a zajímavými postavami (obří plus za Michaela Wincotta), neustále uhání vpřed až k velmi emotivnímu a nekompromisnímu závěru.

Jackova londýnská anabáze se prostě povedla a dá se doporučit jako vstupní brána do tohoto seriálu i těm, kteří chtějí s čtyřiadvacítkou začít. Jack Bauer je totiž na stará kolena ve vrcholné formě právě tady.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář