395. Páteční podvečerní… o filmech od Netflixu (část druhá)

Dnes se opět zaměříme na streamovací platformu Netflix a navážeme na jednu z dřívějších Pátečních podvečerních, ve které jsme vybírali dosavadní nejlepší filmy od tohoto zábavního giganta. Od počátku tamější filmové produkce do podzimu roku 2019, kdy i vyšel zmiňovaný článek. Ještě v tomtéž roce měly na Netflixu premiéru filmy jako jsou nákladné historické drama Irčan, drama Manželská historie, frenetická akční záležitost 6 underground: Tajné operace a ještě i historické drama Dva papežové. Následovat bude výběr nejlepších filmů od Netflixu od roku 2020 do dnešního dne. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Jako první film roku 2020 nám Netflix nabídl španělský krimi thriller Kde jsem doma. Typický kvalitní představitel novodobé španělské kinematografie, které spojení s Netflixem rozhodně svědčí a sluší. Následně přišel na řadu Chris Hemsworth. Australská filmová hvězda si zahrála hlavní roli v akčním nářezu Vyproštění. Nekompromisní a skvostně nasnímané akční pasáže v neokoukané bangladéšské Dháce měly zcela jistě něco do sebe. V průběhu roku nás značně zaujala a nadchla dvojice přírodopisných dokumentů Moje učitelka chobotnice a David Attenborough: Život na naší planetě. Oba snímky patří k tomu nejlepšímu, co jsme mohli v posledních letech vidět a to nejen v rámci dokumentárního žánru. Široký záběr Netflixu co do nabídnutých žánrů potvrzuje výpravné historické mysteriózní drama Ďábel, ve kterém se sešel silný herecký ansámbl v čele s Tomem Hollandem a Robertem Pattinsonem. Doporučujeme i rozmáchlé historické soudní drama Chicagský tribunál spolu s válečným snímkem Mosul, který zprostředkovává zpětné dobytí stejnojmenného obrovského severoiráckého města z rukou samozvaného Islámského státu: a to z neotřelého východního úhlu pohledu.

Jedním z nejlepších filmů minulého roku (nejen na Netflixu) je pro nás vynikající historické drama Vykopávky, ve kterém se snoubí nejen historické, ale i romantické a válečné prvky. Ve výběru nemůže chybět ani napínavý thriller Jako v bavlnce, ve kterém exceluje Rosamund Pike v hlavní roli nevybíravé a oportunistické, soudem přidělované, zákonné zástupkyně. Rok 2021 je spojen i s množstvím parádních animáků, mezi kterými se vyjímá právě duo z Netflixu tvořené snímky Rodina na baterky a Kouzelný drak. Hodně nás bavila i severská thrillerová podívaná Cesta za smířením, v níž si odehráli svůj vysoký standard dva přední skandinávští herci Aksel Hennie a Noomi Rapace. Dalším pozoruhodným filmem ze silného předloňského roku je nizozemský válečný snímek Bitva v ústí Šeldy, ve kterém je divák svědkem jedné zásadní části slavné spojenecké válečné operace Market Garden. Tu tvůrci pojímají ze tří odlišných perspektiv jednotlivých stran konfliktu. Na závěr roku se v nabídce Netflixu objevily další výborné filmy. Například tíživé psychologické drama V nemilosti se Sandrou Bullock v hlavní roli, a také i velkolepá a hvězdně obsazená (Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Cate Blanchett, Jonah Hill) katastrofická satira K zemi hleď!.

Letos jsme zatím mohli vidět znepokojivý dokument Podvodník z Tinderu či historický survival snímek Proti ledu. Nedávno mělo premiéru i sportovní drama Životní trefa s Adamem Sandlerem v hlavní roli basketbalového hledače (skauta) talentů. Zhruba za měsíc se objeví v nabídce Netflixu jeden z nejočekávanějších filmů roku, akční thriller The Gray Man (22. 7.). Na začátku podzimu se můžeme těšit i na životopisné drama Blonde (23. 9.), které bude pojednávat o životě legendární herečky a krasavice Marilyn Monroe. A jistě se dočkáme i mnoha dalších zajímavých filmů, které dynamická platforma vyprodukuje. Netflixu a filmům zdar a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář