První prosluněný jarní měsíc ocenili nejen všichni milovníci turistiky, ale i vášniví hráči a seriáloví diváci. Mnozí jistě ještě dohrávali či stále dohrávají skvělý druhý díl herní série Horizon a do toho vyšel i další z nejočekávanějších titulů roku, hardcore fantasy rpg Elden Ring. A to máme v záloze ještě i druhý Elex. V televizním světě jako obvykle bylo na co koukat a na výběr bylo z několika zajímavých premiér (novinky i zavedené seriály) či z takřka nekonečné zásobárny starších seriálů progresivních televizních platforem. Převážně o titulech z těchto zábavních oblastí bude dnešní tradiční rekapitulační Páteční podvečerní, ve které vybereme to nejlepší z března a to nejočekávanější z dubna. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.
1. Elden Ring
Monumentální rpgčko výtečně zkombinovalo přednosti otevřeného herního světa s chytlavým nekompromisním herním systémem dobře známým ze série Dark Souls. Elden Ring už na první pohled vypadá jako rpg nirvána pro náročné hráče a následné dojmy a další početné hodiny strávené ve hře to pouze potvrzují. Obecně se od tohoto titulu čekalo hodně, ale Elden Ring nabídl velkou nadstavbu a mnohé hráče jistě překvapil svou vysokou kvalitou. Další vážný adept na hru roku.
2. Láska padá z nebe
Nádherná ukázka osobité jihokorejské televizní školy. Pro znalce tamních filmů asi nebude velkou novinkou typický jihokorejský smysl pro detail (ať už obrazový či příběhový), ale i tak může být nejeden divák tímto seriálem překvapen. To jak si jihokorejští tvůrci dovedou během šestnácti epizod (s filmovou stopáží) „vyhrát“ s postavami a příběhem je až neuvěřitelné. Jedno z nejlepších novodobých romantických dramat. To je seriál Láska padá z nebe.
Láska padá z nebe: minirecenze
3. Reacher
Nekompromisní a dynamický krimi thriller, který i přes svou nepopiratelnou příběhovou kvalitu a silnou atmosféru nejvíce boduje v kontextu vynikajících hlavních postav. Už je to dlouho, co se někde objevil takto nesourodý a přesto se exkluzivně doplňující a zábavně interagující ústřední trojlístek postav. Reacher je dost možná letošním dosavadním nejpříjemnějším televizním překvapením. Sem s druhou řadou.
4. Sapiens – Stručné dějiny lidstva
Izraelský historik a spisovatel Yuval Noah Harrari využil svých rozsáhlých znalostí historie lidského druhu a velmi vhodnou formou, zábavnou a zároveň edukativní, je i převedl do své nejznámější knihy. Sapiens se parádně čte a člověk má během čtení správný a lehce opojný pocit, že s každou další stránkou nasává nové hodnotné znalosti nejen o lidstvu, ale v podstatě i o sobě samém.
5. Euforie: druhá řada
Ve druhé řadě dramatického seriálu se tentokrát už tak dobře nedoplňuje forma s obsahem, jelikož ta prvně jmenovaná si poměrně často bere hlavní slovo a nedává tomu druhému a minimálně stejně důležitému tolik prostoru, kolik by si zasloužil. I přesto patří druhá řada Euforie mezi ty největší události prvního televizního čtvrtletí. Pořád to je skvělý seriál, jehož intenzita a tah na branku těžko hledají srovnání.
Dalším vynikajícím (a ne úplně) březnovým titulem pro nás byla filmová komiksovka Spider-Man: Bez domova. Ta nám loni unikla v kinech a právě v březnu jsme konečně mohli docenit vysoké kvality tohoto extrémně zábavného filmu, ve kterém Spider-Man zažije zatím nejzásadnější osobnostní růst. Podívat se dá i na nenáročnou a hvězdně obsazenou akční sci-fi podívanou Projekt Adam. Dalším vynikajícím seriálem je zase Cobra Kai, jehož čtvrtá řada opět splnila naše vysoká očekávaní a skvěle nás i zabavila. Knihomolům ještě můžeme doporučit například legendární horor Po sezoně či rozpustilou komiksovou sérii Ekhö: Zrcadlový svět, jejíž poslední díl byl jako obvykle vynikající.
Nejočekávanějším dubnovým filmem je pro nás jednoznačně historická dobrodružná podívaná Seveřan (14. 4.). Zajímá nás i thriller All the Old Knives (8. 4.) a česká komedie Vyšehrad: Fylm (14. 4.). V nabité dubnové nabídce seriálů vybíráme špionážní thriller Slow Horses (1. 4.) spolu s druhou částí čtvrté řady kriminálního thrilleru Ozark (29. 4.). Za nejzajímavější dubnovou hru považujeme atmosférické temné rpg King Arthur: Knight’s Tale (26. 4.). Toliko k věcem zábavním minulým a budoucím. Mějte se fajně a příště opět na počtenou!
Nejnovější komentáře