Reacher: první řada

Reacher je televizní adaptace prvního románu z početné série Jack Reacher od britského spisovatele Lee Childa. Na základě knihy Jatka (Killing Floor) byla natočena osmidílná série, ve které vojenský policista a bývalý elitní voják Jack Reacher (hraje Alan Ritchson) vystoupí z autobusu poblíž zdánlivě ospalého maloměsta Margrave v Georgii, kde začnou násilně umírat lidé. Po úvodním nekompromisním seznámení s místními poměry Reacher začne spolupracovat s lokálním policejním sborem. Ten ještě rád využije zkušeností tohoto neortodoxního vyšetřovatele, pro něhož celá věc začne brzy být i velmi osobní.

Seriál představuje jedno z prvních velkých letošních příjemných překvapení. V podstatě okamžitě jsem zapomněl na Toma Cruise, který Reachera ztvárnil v solidní dvojici filmů a bryskně jsem přijal novou seriálovou realitu, která onu filmovou (především dvojku) kvalitativně značně převyšuje, což se prostě nečekalo. Reacher boduje na mnoha frontách. Od brutální devadesátkové nekompromisnosti v rámci akčních scén přes perfektně vystavěnou atmosféru, v níž ostře kontrastují pohodové reálie jižanského městečka s extrémně temným pojetím rozvětveného případu, až po vynikající herecký casting.

Alan Ritchson (asi jeden z největších, nejsilnějších, nejtěžších a nejhezčích herců :)) mě bavil už v ujetém akčním nářezu Blood Drive a zde se do role taktéž perfektně hodí. Hlavní hrdina utvoří sehrané trio s detektivem a policistkou, přičemž se skvěle doplňují a během jejich zábavných interakcí často vyniknou jejich totálně odlišné osobnosti. Z hereckého hlediska ode mě seriál dostává další výrazné plusové body. Na první řadě by se daly najít nějaké ty chyby, avšak celkově se jedná o tak kvalitní kriminální thriller, že je rád pominu. Vynikající seriál.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář