Spider-Man: Bez domova

Ve třetím dílu novodobé trilogie o Spider-Manovi se provalí superhrdinova identita, což má neblahé důsledky nejen pro Petera Parkera, nýbrž i pro jeho nejbližší, které tato kauza silně negativně ovlivňuje. Spider-Man tedy zaskočí za svým starým známým Doctorem Strangem, aby ho požádal o realizaci kouzla, které by mělo za následek hromadnou lidskou amnézii právě ohledně jeho odhalené pravé identity a následný návrat k zajetému dvojímu životu. Kouzlo samozřejmě nedopadne podle představ a jeho přímým důsledkem je prolnutí realit z různých paralelních vesmírů. V těch působí poněkud jiní superhrdinové a padouši, kteří se zčistajasna ocitnou v univerzu, kde ztvárňuje Spider-Mana herec Tom Holland.

Příběh po vzoru jednoho z nejlepších animovaných a superhrdinských filmů všech dob, kterým je Spider-Man: Paralelní světy, funguje výtečně i v tradičním hraném filmu. Spider-Manovi sice zůstala očekávaná hravost, avšak tentokrát ji doplnila i nevídaná osudovost, která jasně deklaruje, že tento superhrdina již definitivně dospěl a není to už jen ten rozpustilý hláškař se sklony k infantilnosti. Pevný příběhový základ, vystavěný na vynikajícím scénáři a jisté režii (opět Jon Watts), je okořeněný neotřelou a mnohdy i značně originální akcí, áčkovým audiovizuálem, dechberoucí výpravou a silnou nostalgií.

Exceluje i hlavní středoškolské trio hrdinů, které se luxusně doplňuje a samozřejmě i spousta starých známých, kteří postupně v průběhu filmu nastupují na scénu, přičemž nikdy nepůsobí jako rušivý element. Třetí epizoda v rámci trilogie velmi výrazně vyniká. Předešlé díly měly svou kvalitu, ale trojka je holt někde úplně jinde. Nečekal jsem to, ale tohle je jednoznačně jeden z nejlepších filmových počinů od Marvelu. A to už má jistou váhu vzhledem k nabitému a dlouhá léta budovanému portfoliu tohoto zábavního giganta.

P.S: Venom se už chystá.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář