381. Páteční podvečerní… o nadcházejících filmech (a seriálech) se superhrdiny

V dnešní Páteční podvečerní sestavíme superhrdinský program na letošní a následující rok. Od minulého článku, který vyšel loni na jaře, nastalo už mnoho změn: převážně z pohledu posunutých dat premiér. Ty dnes aktualizujeme a představíme i některé nové ohlášené televizní a filmové projekty, které se budou odehrávat v superhrdinských univerzech. Jedno takové jsme mohli naplno okusit ve vynikajícím novém Batmanovi a brzy se otevřou brány dalších fantaskních světů, ve kterých působí naši či vaši oblíbení hrdinové. Zde je superhrdinský program na následující dva roky. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Moon Knight: slavná komiksová postava a také i nová minisérie od Marvelu a Disney, která si 30. března odbude premiéru na platformě Disney+. Díky silné knižní předloze, bohatému rozpočtu a účasti zkušeného Oscara Isaaca v hlavní roli má tento projekt velkou naději na divácký úspěch. Den poté (1. 4.) bude mít premiéru dlouho odkládaný snímek Morbius, který by měl představit superhrdinskou tematiku z podstatně temnějšího a nejednoznačnějšího úhlu pohledu. Hlavní roli ztvární oscarový laureát Jared Leto. Na začátku května (5. 5.) se dočkáme jednoho z nejočekávanějších letošních filmů, kterým je pro nás Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Jedna z nejzajímavějších a nejkomplexnějších superhrdinských postav naposledy vynikala v nedávném Spider-Manovi a nyní se představí ve své druhé sólové anabázi, jenž by měla být naladěna na podstatně temnější notu. Takřka pro každý letošní letošní měsíc je vyhrazena alespoň jedna zásadní premiéra. Na červen (konkrétně 3. 6.) spadá třetí řada neotřelých The Boys a červenec (7. 7.) bude zase patřit Thorovi, který prožije Lásku jako hrom. Do role Jane se po delší době vrátí Natalie Portman.

Prvního září se na plátnech kin opět objeví Sylvester Stallone a to ve filmu Samaritán, který bude navazovat na sérii o Strážcích galaxie. A opět to bude poměrně temná podívaná, což bude v letošním roce jeden z hlavních trendů v rámci žánru. Jeden z hlavních chodů letošního roku nám ovšem bude naservírován až na začátku října (6. 10.). V tomto období budeme moci vidět první část očekávaného superhrdinského animáku Spider-Man: Across the Spider-Verse. Ten bude navazovat na jedinečný snímek Spider-Man: Paralelní světy. Řádné superhrdinské premiéry se dočká i reálný superhrdina Dwayne Johnson, který se ujme úlohy hlavní postavy ve filmu Black Adam (20. 10.). A měla to být o něco zápornější role než bývá v případě legendárního charizmatického siláka obvyklé. Našlapaný konec letošního roku ještě výrazněji potvrdí například druhý díl Black Panthera s podtitulem Wakanda Forever (10. 11.) a posléze i snímek Shazam! Fury of the Gods, který v předvánočním období (22. 12.) naváže na události z první epizody. Jednu z hlavní postav si ve filmu zahraje legendární britská herečka Helen Mirren.

V příštím roce se můžeme těšit na obdobný nášup superhrdinských filmů a seriálů jako letos. V únoru bude mít premiéru The Marvels (Captain Marvel 2). V březnu nový Aquaman, v květnu třetí Strážci Galaxie, v červnu The Flash a v červenci zase Ant-Man and Wasp: Quantumania. Možná přijde i Deadpool, Kapitán Amerika, Wonder Woman či Blade. To už je ale hudba poměrně vzdálené superhrdinské budoucnosti. Koukejte na komiksové filmy, mějte se fajně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář