Spider-Man: Daleko od domova

Pokud nebudu počítat excelentní animák Paralelní světy a neméně dobrou hru na PS4, tak pro mně je Daleko od domova nejlepší Spider-Man za hodně dlouhou dobu. Nejsem velký fanda pavoučího superhrdiny, ale jeho poslední tituly se mi velmi zamlouvají a Spidey si u mě podstatně vylepšuje renomé. Určitě to má co dělat i s hlavním představitelem Tomem Hollandem, který se do role perfektně hodí, a také s návratem určité rozpustilosti a pohodovosti, která prostě ke Spider-Manovi patří.

V novém díle budeme tentokrát cestovat po Evropě, kam Peter Parker spolu se svými spolužáky a dvěma učiteli odjíždí na prázdniny. Stavíme se například v Benátkách, Praze a Londýně, a asi každému je jasné, že se nebudeme pohybovat pouze mezi mantinely teenagerské komedie. Dojde i na superhrdinskou práci, poněvadž zemi začnou napadat nebezpeční elementálové. A Samozřejmě přesně na místech, kde naše skupina puberťáků zrovna pobývá.

Samotné spouboje a akční pasáže jsou tradičně dobře zvládnuté a napínavé. Dokonce se dočkáme i jedné opravdu nadstandardní psychedelické scény, která je skutečným vrcholem filmu (bohužel ne na konci). No a ta převažující komediální rovina má také svou kvalitu. Daleko od domova nepatří mezi nejlepší superhrdinské filmy, ale i tak si myslím, že se na nového Spider-Mana určitě vyplatí zajít i do kina. Nic lepšího během současného letního filmového sucha v kinech neuvidíte.

P.S: Výborná role Jakea Gyllenhaala.

P.P.S: Nejvíc cool je jako obvykle Samuel L. Jackson.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.