Spider-Man

Platforma: PS4

       Letos jsem měl v plánu hrát na PS4 pouze God of War (který byl skvělý) a Red Dead Redemption 2 (které bude snad ještě skvělější) a popravdě jsem ani nevěděl, že vychází nějaký nový Spider-Man. Po vlně nadšených ohlasů jsem ovšem lehce přehodnotil svou letošní konzolovou politiku a rozhodl jsem se přibrat třetího do party. A dnes už můžu potvrdit, že veškeré investované finance do této hry se beze zbytku vyplatily a že ony ohlasy byly pro jednou pravdivé.

        Tato 3rd person open world akce od studia Insomniac Games se totiž řadí po bok excelentní „Arkham“ série o Batmanovi mezi nejlepší komiksové hry všech dob. Zmiňovaní vývojáři nemají s takto rozsáhlými tituly velké zkušenosti a o to je výsledek chvályhodnější. Příběh se odehrává v New Yorku, který je jednoduše úchvatný. Jednoznačně se jedná o nejlepší herní ztvárnění slavného města. Do toho je zasazen příběh, v němž se velmi chytře a v rámci možností přirozeně prolínají denodenní trampoty Petera Parkera s denodenním potíraním zločinu, které provozuje ve své druhé kůži jako Spider-Man. Mladý muž toho má holt hodně.

       Pokud se nebudete věnovat hlavní příběhové lince, tak může provozovat alternativní činnosti. Těch je opravdu hodně a tvůrci je odhalují postupně. Od hledání skrytých batohů a focení newyorských pamětihodností a panoramat se dostanete až ke zlepšování životního prostředí ve městě, chytání holubů či nahánění zlodějky Black Cat. Veškeré tyto aktivity přinášejí body zkušeností, které lze zužitkovat různými způsoby. Například vylepšováním superhrdinových skillů ve třech větvích dovedností, kupováním nových obleků a tuněním všemožných serepetiček, kterým vévodí šikovní spiderboti.

     No a pořád se dá prostě jen tak poletovat skvostným (nočním) městem a kochat se. Pohyb superhrdiny je nadesignován opravdu bezchybně. Lépe už to udělat opravdu nešlo a to samé by se dalo říct i o celé hře, které můžu vytknout snad jen jistou repetitivnost vedlejších činností. Ovšem v porovnání s takovým Assassin´s Creed či Far Cry je „Spidey“ v tomto ohledu ještě výrazně lepší. No a co si budeme povídat: je radost si pro jednou také zahrát za podstatně „rozpustilejšího“, kousavějšího a ironičtějšího hrdinu než je ve hrách obvyklé. Rok 2018 nám sice ještě neskončil, ale něco mi říká, že tento titul se zařadí mezi ty vůbec nejpříjemnější letošní překvapení.

 

P.S: Soubojový systém je výborný a po VELMI dlouhé době mi ve hře nevadily souboje s bossy, které jsme si tu opravdu užíval.

 

P.P.S: Herní doba se může vyšplhat i někam ke čtyřiceti hodinám, což je podle mě ideální.

 

Finální trailer

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.