245. Páteční podvečerní… o očekávaných seriálech

Seriály mají výborně našlápnuto k tomu, aby se staly letošním nejkvalitnějším zábavním médiem. Během první poloviny roku jsme viděli již pěknou řádku vynikajících titulů. Nedávno například Bojovníka, Stranger Things a rozkoukané máme neotřelé (a skvělé) The Boys. Inu a druhé pololetí bude podle našich odhadů také stát za to. Televizní stanice, kabelovky a streamovací platformy tentokrát na nic nečekají a nabídnou nám nášup premiér očekávaných hitů již během srpna namísto tradičních podzimních termínů. Tento seriálový rok je (a bude) skutečně jedinečný. Tady je náš přehled nejočekávanějších seriálů v následujících měsících.

Již za tři dny bude mít premiéru nepřímé pokračování historického hororu The Terror. Druhá řada s podtitulem Infamy se bude odehrávat během Druhé světové války v amerických internačních táborech, kde jsou věznění japonští civilisté. Právě tam se odehraje něco velmi něpěkného. Mohla by to být zajímavá originální podívaná. Dalším očekávaným titulem je druhá řada psychologického krimi seriálu Mindhunter (16. 8.) od tvůrce Davida Finchera. Opět se vypravíme do hloubi myslí sériových vrahů a nebude to žádné příjemné pokoukání. Osobně nedáme dopustit na romantické drama The Affair, jehož pátá (a závěrečná) řada bude mít premiéru na konci měsíce (25. 8.). Určitě se budeme dívat a neočekáváme zklamání. Drama s velkým D je již pěkných pár let jistotou vysoké televizní kvality. A jsme zvědaví i na fantasy počin Carnival Row, ve kterém ztvární hlavní role zajímavé herecké duo ve složení Orlando Bloom a Cara Delevingne. Nějaké to působivé fantasy dobrodružství bychom určitě uvítali. Moc podobných projektů v poslední době nevzniká.

V září nám tvůrci nabídnou například novou řadu americké hororové ságy American Horror Story. V retro sezóně s podtitulem 1984 se vrátíme do starých dobrých osmdesátek, ve kterých vznikaly jedny z legendárních počinů dechberoucího žánru. V nové řadě si zahraje například „veteránka“ seriálu Emma Roberts anebo mistr vedlejších rolí John Carroll Lynch. Nejzajímavější zářijovou novinkou je politická satira The Politician (27.9.), ve které se představí hvězdné herecké obsazení v čele s Gwyneth Paltrow a Jessicou Lange. Na konci měsíce bude mít ještě premiéru historická gangsterka Godfather of Harlem (29. 9.), ve které zavítáme do harlemského zločineckého podsvětí. Hlavním bossem bude Forest Whitaker a sekundovat mu bude například Vincent D’Onofrio. V říjnu budeme mít od novinek oddech. Asi největším tahákem je romantické drama Modern Love (18. 10.) s Anne Hathaway a Tinou Fey v hlavních rolích.

Ke konci roku to ovšem bude velmi nabité. Premiéru bude mít Star Wars spinoff The Mandalorian (12. 11.), což je v podstatě první plnohodnotný seriál ze slavného sci-fi univerza. Hlavní roli ztvární Pablo Pascal (agent Peňa z Narcos). Vrátí se i Ray Donovan (18. 11). A jedním z nejzásadnějších televizních milníků roku pro nás bude čtvrtá řada space opery The Expanse (13. 12.). A samozřejmě nezapomínejme ani na Zaklínače, který by měl vpadnout na obrazovky ještě letos. A těšme se i na skryté seriálové novinky, které se tu a tam objeví a překvapí svou kvalitou. Seriálům zdar a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.