The Terror

       Stejnojmenná kniha od Dana Simmonse, která tomuto seriálu posloužila jako předloha, je sice lepší (a to o dost), ale celkově se seriál povedl. Terror bych zaškatulkoval jako historický horor s psychologickým přesahem okořeněný nádechem sci-fi. No a je to podle očekávání velmi atmosférické a napínavé dílo, kterých v dnešní době až tolik nevzniká, takže jsem mu i snadněji odpustil nějaké ty nedostatky. Například některé „táhlejší epizody“ a občasné nedostatky v efektech.

       Hlavními postavami seriálu jsou námořníci lodí Erebus a Teror, které se na konci první poloviny devatenáctého století vydaly na expedici, jejímž cílem bylo objevení tzv. Severozápadní cesty (spojnice Atlantiku a Pacifiku napříč polárními oblastmi Severní Ameriky). Všech stotřicet námořníků se navždy ztratilo a zničené vraky lodí byly objeveny teprve nedávno.

      Nikdo ovšem přesně neví, co se s těmito odvážnými muži stalo a seriál (kniha) s touto skutečností velmi dobře pracuje. Můžete se pochopitelně těšit na mrazivé sekvence (metaforicky i doslovně), urputný boj o přežití, a také na solidní herecké výkony, mezi kterými vyčnívá zkušený Jared Harris jako kapitán Francis Crozier či méně známý Adam Nagaitis v roli lidské krysy Corneliuse Hickeyho.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář