Série Cultures

Platforma: pc

Hry ze série budovatelských realtime strategií Cultures (následné díly Northland a Osmý div světa) vycházely na začátku minulého desetiletí a já je považuji za jedny z tehdejších nejzajímavějších strategií, které mají své kouzlo i dnes po dlouhých letech od vydání. V jednotlivých kampaních a misích se ujmete role vikinského vůdce a vedete svůj národ za prosperitou a slávou.

V této cestě pomůže především vaše perfektně fungující osada, v níž má každý obyvatel své jasně dané místo. Lovci, sběrači, řemeslníci, vojáci a podobně. Je radost pozorovat fungující provázané systémy a postupy ve vesnici. Po jejich zdokonalení a ovládnutí je možné se zaměřit i na průzkum, obchod a bojovou složku hry, která zde má také své zastoupení. V jádru je ovšem tato série budovatelská a všichni virtuální stavitelé budou jistě nadšeni.

Při hraní Cultures vždy vnímám silný dobrodružný feeling a velmi dobrou atmosféru, kterou navozuje doba vikinských nájezdníků. Ku prospěchu je i líbivá kreslená grafika, která ani zdaleka tolik nezestárla a veškeré hry série vypadají pořád velmi pěkně. Cultures patří mezi lehce pozapomenuté klenoty herní historie, ovšem já na hry vždy rád vzpomínám a často se k nim i vracím.

P.S: Celá série se dá pořídit za symbolickou cenu na herní platformě GOG.

Ukázka hry

Minimální HW konfigurace: Windows Vista, Intel Core 1,4 GHz, 1 GB RAM, 3D grafická karta

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.