Bojovník (Warrior)

Máme za sebou zhruba polovinu roku 2019 a já už mohu směle prohlásit, že to bude opravdu povedený rok. Minimálně v televizním světě. Spousta vynikajících nových řad zavedených seriálů a neméně tolik skvělých novinek. Právě do druhé kategorie patří i nový historický seriál od Cinemaxu, Bojovník. A to by nebyli tvůrci z této stanice, aby ve svém novém počinu nenavázali na svou zdařilou práci z akční rubanice Banshee.

Tak bych právě Bojovníka označil: za kombinaci Banshee a Peaky Blinders. A to už jsou prosím nějaké těžké seriálové váhy. Příběh seriálu se odehrává v neotřelém prostředí San Franciska na konci 19. století, kam putuje spousta čínských občanů za prací a za lepším životem. Drtivá většina jich ovšem brzy zjistí, že Amerika ani zdaleka není onou „zemí zaslíbenou“. Hlavní roli v ději hrají války gangů, zápolení etnických skupin, politické pletichaření a samozřejmě dojde i na vztahy a zapeklité osudy jednotlivých hrdinů.

Bojovník je především akčním seriálem a tomu odpovídá i vysoká kvalita a kvantita příslušných scén. Přiznivci akčních titulů si nepochybně pošmáknou. Ovšem i z příběhového a atmosférického hlediska má seriál co nabídnout a já se marně snažím vzpomenout na nějaký srovnatelný počin. První desetidílnou řadu (nejlepším dílem je pro mně westernové dostaveníčko číslo 5) jsem „sjel“ asi na tři zátahy a moc mě to bavilo. Seriály letos neskutečně vládnou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 4.5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.