179. Páteční podvečerní… o nejlepších dubnových titulech na Recenzone

     Máme za sebou opravdu nabitý měsíc. Dříve by opravdu nebylo možné, aby se nová série jednoho z nejlepších seriálových projektů posledních let nedostala do první pětky, ale dnes je tomu tak. Čtvrtá řada Černého zrcadla je sice o něco slabší než předešlé sezóny, ale pořád se jedná o televizní řemeslo té nejvyšší možné kvality. A v dubnu to stačí „pouze“ na šesté místo. O to více musíme ocenit tituly, které se probojovaly do elitní pětky. Ta bude jako obvykle základním stavebním kamenem dnešní tradiční Páteční podvečerní, ale prostor dostanou i ostatní skvělé dubnové tituly a dojde i na výhledové okénko na měsíc květen. Pojďme na to.

 

1. Ready Player One: Hra začíná

Při pohledu na náš soukromý prozatímní žebříček letošních nejlepších filmů máme opravdu radost. První místo totiž (zatím) zaujímá právě tahle nabušená precizní akční sci-fi jízda. Nečekali jsme to, ale Steven Spielberg si vzpomenul na svá nejlepší léta a natočil perfektní blockbuster, který se okamžitě zařadil do oné elitní kategorie filmů, na které se dá opakovaně koukat rok co rok.

Ready Player One: Hra začíná – minirecenze

 

2. The Alienist

Člověk by řekl, že už ho snad žádná další kriminálka nemůže ničím překvapit a ohromit, ale ono to pořád jde. Když totiž spojíte dokonale vykreslenou dobovou atmosféru, pečlivě budovaný procedurální příběh a castingovou trefu do černého v podobě vynikajícího hereckého tria, tak vám vyjde dechberoucí dílo, které vás ohromí. Chtělo by to další řadu, ale někdy je opravdu ideální skončit v nejlepším.

The Alienist: minirecenze

 

3. Miliardy: druhá řada

Bobby vs Chuck: druhé kolo. Opět se ponořit do světa zákeřných intrik, zákulisních machinací a špinavých dohod bylo opravdu velmi osvěžující. Možná proto, že je děj tohoto seriálu celkem jasným předobrazem reálného fungování světa vysokých financí a americké justice, možná proto, že je to tak skvěle zahráno (hlavní duo na Zlatý glóbus) a možná proto, že další takto nekompromisní a zábavná seriálová podívaná momentálně není k dispozici. Je to holt pecka.

 Miliardy: druhá řada – minirecenze

 

4. Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Krásná ukázka komplexního japonského rpgčka. Druhé Ni no Kuni je mnohavrstevnnou hrou, která se postupně otevírá a seznamuje vás s novými rozličnými herními prvky. Jsou tam o něco lehčí souboje, je tam dost textu, umně to kombinuje iks herních žánrů, disponuje to neotřelým audiovizuálem a dá se to hrát dlouhé desítky hodin. Jednoznačné doporučení ke koupi.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom – minirecenze

 

5. Hostiles

Jeden z nejlepších westernů této dekády. Hodně drsná podívaná, které dominují herecké výkony trojice z plakátu nahoře. Rosamund Pike je ve své nejlepší herecké formě, Wes Studi je nejlepším filmovým indiánem za posledních asi padesát let a Christian Bale? Ten už asi nemusí dokazovat, že je jedním z nejlepších herců své generace, ale přesto to pořád dokola dělá. Rada na závěr: není to pro méně otrlé diváky.

Hostiles: minirecenze

 

     Dalším doporučeným dubnovým titulům vévodí již zmiňovaná čtvrtá řada Černého zrcadla, která obsahuje hned několik pamětihodných epizod (bohužel i pár méně pamětihodných). Toť pro televizní fandy. Hráčům ještě můžeme doporučit pátý díl akční open world série Far Cry, která dokáže solidně zabavit (ideálně v menších dávkách). No a filmoví nadšenci by si neměli nechat ujít epickou ruskou „historickou“ fantasy Legenda o Kolovratě, válečný thriller s Chrisem Hemsworthem 12 Strong, akční kriminálku Den of Thieves, rodinný animák Zvonilka či velkolepou akční sci-fi rubanici Pacifim Rim: Povstání.

 

    Nejočekávanější květnové tituly. Z filmů se nejvíce těšíme na horor Tiché místo (od včerejška v kinech) a druhý díl komiksovky Deadpool (od 17.5.). Mezi květnovými seriály máme nejvýše premiéru dramatické minisérie Safe (10.5.) s Michaelem C. Hallem v hlavní roli, a také ještě premiéru další dramatické minisérie Patrick Melrose (od 12.5.), ve které se představí Benedict Cumberbatch. Co se her týče, tak tam nás nejvíce zajímá survival onlinovka Conan Exiles (8.5.) a příběhová adventura Detroit: Become Human (25.5.). Stejně tak jako v ostatních měsících se pokusíme i květnu dodat co nejvíce minirecenzí co nejvíce kvalitních titulů. Mějte se fajnově a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář