Far Cry 5

Platforma: pc, ps4, xone

         Pátý díl akční open world série má oproti předešlým dílům (3 a 4) výhodu v tom, že se odehrává v prostředí úchvatné severoamerické Montany, která se mi líbila mnohem víc než exotická prostředí tichomořských ostrovů a himalájských údolí. A je také ideálním hřištěm pro jednu nemilosrdnou válku (ne vždy) osamoceného hlavního hrdiny s militaristickým náboženským kultem vedeným charizmatickým fanatikem Josephem Seedem. Příběh mě moc nezaujal a spousta generických žvástů o hříšnících, boží vůli, vykoupení či pokání, které hlavní a vedlejší záporáci chrlí z úst ve velké míře, už v pozdějších fázích hry spíše jen obtěžuje. Tak moc to ale nevadí, poněvadž poslední díly Far Cry hlavní příběhovou linku staví spíše jen na vedlejší kolej a nejinak je tomu i v případě pětky.

      Důležitá je především rozmanitá sandboxová hratelnost a úroveň vedlejších a hlavních misí. A v těchto ohledech je pátý díl rozhodně na výši. Velkou roli bude hrát vaše úroveň „zahlcenosti sérií“. Pokud hrajete pravidelně všechny díly, tak vás nejnovější díl možná moc nezaujme, ale pokud už jste po delší době natěšení na řádné akční hrátky v rozlehlém nádherném světě, tak možná budete i nadšeni. Nový systém schopností a perků se povedl, bojoví společníci jsou také velmi dobří (pes Boomer je super…), spousta misí je vynikajících a systém škození kultu je velmi snadno pochopitelný (a uchopitelný). Plus letadla, minomety, medvědi, pumy a správní američtí patrioti. Páté Far Cry je povedenou hrou, která dokáže perfektně zabavit. Doporučuju ji ale „podávat“ v menších dávkách. To jen aby se příliš brzo nedostavil tradiční stereotyp, se kterým si celá série tyká už od dob druhého dílu.

 

Finální trailer

 

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core i5-2400 3,1 GHz, 8 GB RAM, GeForce GTX 670 nebo Radeon R9 270, 30 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář