Tunic

Platforma: pc, PS4, PS5, Xbox X, S a One, Nintendo Switch

Tunic je izometrické rpg, jehož hlavním hrdinou je lišák-hrdina, který je vysazen na mýtickém ostrově obývaném kvantem roztodivných monster a bossů. Hráčově fantazii a nápadům se v této hře meze nekladou, a tudíž je pouze na něm kudy se s nebojácným lišákem vydá. Ostrov se skládá z rozličných lokací (zahrady, doly, podzemní kobky), které jsou poseté truhlami, poklady, tajemstvími a občas se dá najít i nějaký ten obchodník či speciální dveře s rébusem. Řadoví nepřátelé se po uložení hry a doplnění životů u liščí svatyně opětovně objevují na svých místech v rámci herního univerza a to i po jejich zdolání, což neplatí u hlavních bossů. Jejich náročné pokoření často otevře cestu do dalších částí jedinečného světa hry.

Co se ovládání týče, tak to je extrémně jednoduché (pc verze) a jeho základ se dá bleskově naučit, avšak v průběhu hry lze objevovat a poznávat stále nové věci, mechanismy a taktiky, které často nejednoznačným způsobem naznačují listy manuálu rozeseté po ostrově. Tato mechanika jde ruku v ruce s celkovým nelineárním laděním hry, která hráče nevede za ruku, ale o to větší je pak radost z objevení nového herního či ovládacího prvku. A radost panuje i při pozorování a prozkoumávání krásně navrhnutého a nadesignovaného atmosférického herního světa, který patří mezi ty pamětihodné. Tunic je nápaditá a originální hra, která bude jednoznačně patřit mezi nejvýraznější herní tituly roku 2022.

P.S: Herní doba se pohybuje v rozmezí 15-20 hodin čistého času.

Finální trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 10, Intel Core i5-750, 8 GB RAM, GeForce GTX 660 nebo AMD Radeon RX 460, 2 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář