416. Páteční podvečerní… o zimním herním kalendáři

Na začátku listopadu proběhla jedna z hlavních událostí letošního herního roku: vydání očekávaného akčního titulu God of War Ragnarök. Nová epizoda drsné severské anabáze otce a syna získává po celém světě kladné ohlasy a my můžeme rovněž potvrdit výjimečné kvality hry. V průběhu měsíce se ještě dočkáme uvedení akčního hororového westernu Evil West (22. 11.) a poté už se herní průmysl uvede do stavu zimní hibernace, která ovšem letos nebude tak poklidná jako v předešlých letech. V dnešní Páteční podvečerní vybereme některé nejzajímavější zimní herní tituly, které by nám mohly a měly ozvláštnit nadcházející období krátkých dnů a dlouhých nocí. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Nejnabitějším herním datem bude hned druhý prosincový den, během kterého vycházejí tři očekávané tituly. Předně se můžeme těšit na hororovou akci The Callisto Protocol, dlouho odkládanou hru, jejíž parádní upoutávky silně evokují vzpomínky na staré dobré časy se sérií Dead Space, o které dnes nepíšeme naposled. Druhým titulem je superhrdinské tahové rpg Midnight Suns, v němž se ujmeme role některých vybraných hrdinů z bezedného zábavního univerza značky Marvel. A třetím titulem do party pro druhý prosinec je nový díl legendární série Need For Speed, tentokrát s podtitulem Unbound, který mimo jiné vsadí i na originální komiksovou stylizaci. O pár dní později (6. 12.) je naplánováno vydání 2D rpgčka Kynseed od bývalých vývojářů série Fable. Titul by měl nabídnout rozmanitou hratelnost jdoucí ruku v ruce s mimořádně otevřeným herním světem. Posléze nastane čas pro další epizodu fenomenální fantasy rpg řady Final Fantasy, jejímž nejnovějším přírůstkem bude (více než) remaster třináct let staré hry Crisis Core: Final Fantasy VII (13. 12.). Nová verze jistě bude stát za to podobně jako v nedávných případech oživení postarších dílů této jedinečné série. Posledním vybraným prosincovým titulem je akční adventura Blacktail (15. 12.), ve které ožije svět čarodejnických mýtů a legend.

Po období vánočního a novoročního klidu se soukolí herního odvětví opět roztočí naplno. V průběhu ledna vyjde například budovatelská postapokalyptická podmořská strategie Aquatico (19. 1.), akční fantasy hra Forspoken (24. 1.) a ještě i ambiciózní remake prvního dílu legendární hororové sci-fi akce Dead Space (27. 1.). V únoru patří mezi nejočekávanější tituly druhý díl akčního rpg Dead Island (2. 2.), ve kterém opětovně „ožije“ ostrovní dovolenkový ráj plný nemrtvých. Mnoho hráčů už netrpělivě vyhlíží vydání akčního rpg Hogwarts Legacy (10. 2.), které se bude odehrávat v univerzu Harryho Pottera a z dosavadních trailerů vypadá velmi zajímavě. Ve druhé polovině února přijde řada ještě na originální alternativně-historickou akci Atomic Heart (21. 2.), která se bude odehrávat v padesátých letech v SSSR a bude se v ní nacházet spousta mutantů a robotů k pokoření. Celou zimu uzavře třetí díl slavné strategické série Company of Heroes 3 (23. 2.), na který se obzvláště těšíme a očekáváme od něj posunutí žánru válečných realtime strategií na novou vyšší úroveň. Tyto a mnoho dalších her na nás čekají během právě počínající zimy. Mějte se fajnově, dobře se bavte u her a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář