52. Páteční podvečerní… o dosavadním průběhu podzimních seriálových hitů – 2.část

     Buďte vítáni u dvaapadesáté Páteční podvečerní! V dnešním článku dokončíme průběžné zhodnocení letošních podzimních seriálových hitů, které mají na kontě zhruba polovinu odvysílaných dílů z momentálně probíhající série. Zároveň tak navážeme na předminulou Páteční, v níž jsme toto téma již nakousli. Současné sychravé a celkově neutěšené potemnělé dny podle nás nabízejí ideální podmínky pro domácí seriálový maratón, a pokud například zrovna nemáte žádný seriál v hledáčku, tak by Vám snad dnešní rekapitulace mohla pomoct. Jako obvykle k popisu přikládáme trailer a kde je možnost, tak i naši minirecenzi na předešlou sezónu. Přejeme příjemné a inspirativní počtení. 🙂

 

ash web

Rendar

Ash vs. Evil Dead trailer

Seriál, který zdařile navazuje na kultovní horor Lesní duch, a dále rozvíjí příběh Ashe – zarputilého, neortodoxního a tak trochu i nechtěného bojovníka se zlem. A přijde mi, že něco takového přesně v televizi chybělo. Ash je totiž dovedně namíchaným mixem až překvapivě funkčního hororu, černého humoru a krvavé akce, a to vše v dobře zvoleném třicetiminutovém formátu. Občas to sice působí poněkud laciným dojmem, ale celkově jsem s touto novinkou zatím spokojen a baví mě.

The Big Bang Theory trailer

Jeden z nejoblíbenějších sitcomů vůbec si momentálně kroutí svou devátou sezónu, která je zatím slušná. Eskapády Sheldona a spol. už sice nejsou tak extrémně vtipné jako dřív, avšak stále jsou zábavné. Řeší se hlavně vztahy, sem tam padne nějaká úderná hláška a komických situací je také dost, ikdyž místy už působí poměrně nuceným dojmem. Pro relax, odreagování či zlepšení nálady však Big Bang pořád funguje výborně.

Fargo trailer, minirecenze

Sever USA je tvrdá krajina. Nejen že je tam zima jak v ruském filmu a celkově nevlídno, ale navíc se tam vyskytují i nebezpečné mafiánské klany, spousta jiných pokřivených lidských charakterů a vůbec netušíme, proč by tam chtěl někdo vlastně žít respektive přežívat. Na druhou stranu je ale nepochybně zábavné tohle prostředí alespoň sledovat, což druhá série kriminálního thrilleru Fargo opět nabízí plnými hrstmi. Je to atmosférické, drsné, netradiční, nemainstreemové, skvěle zahrané a skvěle natočené. Očekávám opětovný houfný útok na pozlacené sošky.

fargoo web

 

Kroll

The Last Kingdom trailer

Tento historický seriál mi velmi připomíná tematicky nadmíru podobné Vikingy, jen se tolik nezaměřuje na život a chování samotného severského národa jako takového, ale spíše na jejich činy v Anglii a více také cílí na zprostředkování rozdílů mezi pohanskou vírou a idejemi křesťanství. Souboje a bitvy jsou víceméně na stejné kvalitativní úrovni jak u výše zmiňovaného seriálu, což je samozřejmě dobře. Za mne zatím hodnocení okolo čtyř hvězd, a to také není zlé.

The Man in the High Castle trailer

U tohoto seriálu si zahrajeme na to, co by se stalo kdyby. Nacistické Německo spolu s Japonskem obsadily USA a rozdělily si je napůl. V okupované Americe se zrodil malý odboj, který se snaží propagovat zakázaný film se svobodnou Amerikou. Je jasné, že nacistům se to nezamlouvá, a tak se snaží dostat odboj na kolena. Navíc se ještě pokoušejí získat větší vliv než mají Japonci. Jedná se o vcelku nápaditý seriál, u nějž mi zatím chybí kvalitnější herecké výkony – prozatímní hodnocení bych viděl na nadprůměrné 3,5 hvězdy.  Seriál budu sledovat dál a jsem zvědavý především na to, jakým směrem se bude děj dále ubírat.

The Knick trailer, minirecenze

Na druhou sérii The Knick jsem se velice těšil, protože ta první byla parádní, a po zhlédnutí první poloviny veškerých dílů musím říct, že tvůrci stále drží velmi vysoko položenou laťku. The Knick bych přirovnal ke slavnému doktoru Houseovi, jen s tím rozdílem, že se vše odehrává v New Yorku na počátku 20. století. V přímém srovnání s dnešní sofistikovanou medicínou seriál zaujme především ukázkou tehdejších drastických léčebných metod, léčebnými návyky lidí, a také i jejich celkovým chováním. To podle mého rozhodně stojí za sledování – zatím výborné 4,5.

knick webb

 

     Na závěr si dovolíme jednu menší předpověď, která je ale ve skutečnosti prostým konstatováním faktu – prosinec bude na Recenzone seriálový. Zajímavých filmů a her už do konce roku zase tolik nebude, kdežto u spousty seriálů se v průběhu prosince dočkáme odvysílání závěrečného dílu. Deficit seriálových minirecenzí ze druhé poloviny října a z celého listopadu si tudíž už brzy naplno vynahradíme. Těšte se a příště opět na počtenou! 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář