50. Páteční podvečerní… o dosavadním průběhu podzimních seriálových hitů

     Vítejte u jubilejní padesáté Páteční podvečerní! Dnešní téma bude zaměřené na vývoj očekávaných seriálových hitů, jejichž současné sezóny jsou právě v tomto období v plném rozpuku. Premiérové díly očekávaných seriálových pecek měly premiéru současně zhruba v průběhu září, a tudíž je podle nás právě teď vhodná doba na jejich posouzení. No a co si budeme povídat – simultánní podzimní start značí mimojiné i mírný nedostatek horkého seriálového materiálu k recenzování, a i z tohoto důvodu jsme se rozhodli právě pro toto téma, které dále rozvedeme i v budoucích článcích. Dnes jsme vybrali šest zajímavých seriálů, u kterých jsme viděli minimálně polovinu odvysílaných epizod z poslední řady. Spolu s krátkým zhodnocením přidáváme ještě trailery a minirecenze předešlých sérií. Tak s chutí do toho! 🙂

 

homel web

Kroll

Homeland – trailer

Minulá série tohoto špionážního hitu se mi moc nelíbila a měl jsem problém ji vůbec dokoukat. Trailer na pátou řadu mě ovšem navnadil a očekával jsem výrazné zlepšení, které také přišlo. Scénaristé přesně vystihli budoucnost současného dění v Evropě a Sýrii, umně tuto problematiku zakomponovali do děje, a tudíž se rozhodně vyplatí pátou sérii sledovat dál.

Most – trailer, minirecenze

Vcelku opomíjený seriál, který si u mě našel místo na dlouhou dobu. Byl jsem velmi zvědavý, jak se seveřané zhostí třetí řady a zpočátku mě nemile překvapil neslaný nemastný úvod, avšak velmi záhy se tato hutná kriminálka rozjela přesně tak, jak jsem očekával. Třetí série dospěla do své poloviny a dosavadní děj je zatím správně zamotaný a nepředvídatelný. Osobně už sice mám tip, kdo je hlavním pachatelem, avšak nechám si ho pro sebe. 🙂

The Walking Dead – trailer, minirecenze

Staří dobří Živí mrtví svou v pořadí již šestou sérii opět dokazují, že nám divákům mají stále co nabídnout. Scény nabírají na velikosti a velkoleposti – jde vidět, že rozpočet už značně nabobtnal, což je samozřejmě plus. Co se děje týče, tak se musíte připravit na to, že starých známých herců bude ubývat… No, sám jsem zvědavý, jak tahle série skončí a především i jak na ni naváže řada další, jenž byla nedávno odklepnuta.

wd web

 

Rendar

Pozůstalí trailer, minirecenze

Vývoj druhé řady mysteriózního dramatu mě zatím velmi těší. Děj se sice odehrává v úplně novém prostředí, avšak pořád nabízí množství vypjatých a emocionálních momentů, stejně tak jako v předešlé sérii. Mysteriózní nádech spolehlivě dodává tu správnou tíživou atmosféru, herci jsou opět bezchybní a psychologie postav je propracovaná do sebemenších detailů. Není to seriál pro každého, ale kdo mu podlehne, tak toho už nepustí. Na to jsou Pozůstalí až příliš podmaniví.

The Affairtrailer, minirecenze

Vztahové drama z produkce kabelovky Showtime plynule navazuje na děj vynikající první řady. Vedlejší kriminální zápletka sice působí poněkud rušivým dojmem a občas pochybuji o její důležitosti, ale pokud se děj soustředí na samotné vztahy (naštěstí většinou) tak nemám co vytknout. Originální vyprávění ze dvou úhlů pohledu mě stále baví, vytříbené dialogy si stále nepokrytě užívám a stále mě mile překvapuje široké spektrum vyvolaných emocí. Druhá série je zatím skvělá.

Mamontrailer

Jeden z nejlepších novodobých českých seriálů, za nímž nepřekvapivě stojí česká HBO. Tato noirová kriminálka z prostředí investigativní žurnalistiky se nepokrytě inspiruje severskými ponurými detektivkami (například výše zmiňovaným Mostem), jde jí to více než dobře, a tudíž je pádným důkazem toho, že i čeští tvůrci umí. Mamon zaujme jak formou, tak i obsahem, a už nyní, po odvysílání poloviny epizod, nemám sebemenších pochyb o tom, že ho málokteré dílo z českých luhů a hájů letos překoná.

mamon web

 

    Z předcházejících řádku je jasně patrné, že jsme s dosavadním vývojem posuzovaných seriálů veskrze spokojeni. Vyjma českého zástupce se jedná o již zavedená kvalitní díla od renomovaných tvůrců a zkušených televizních stanic, které jednoduše málokdy zklamou. Tyto seriály budeme nadále sledovat dál (brzy přijdou na řadu i jejich minirecenze), a v některé další Páteční podvečerní na dnešní téma určitě ještě navážeme. Na paškál si vezmeme například černohumorný thriller Fargo či zbrusu novou vikinskou rubanici The Last Kingdom. Dnes už ale finišujeme. Přejeme Vám spoustu zábavy s Vašimi oblíbenými seriály a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář