392. Páteční podvečerní… o nejlepších květnových titulech na Recenzone

Letošní květen byl v kontextu kvality nových zábavních titulů tradičně silným měsícem. Během májového období mělo premiéru hned několik zásadních letošních filmů, a to především v kinosálech, které převzaly jarní štafetu od streamovacích platforem a poprvé letos ukázaly svou jasnou dominanci. Je tomu tak především díky vynikajícímu pokračování kultovního Top Gunu, ovšem dnešní měsíční servis nebude pouze o tomto zdařilém kasovním trháku. Spolu s ostatními nejlepšími květnovými hity se podíváme i na nejočekávanější červnové tituly. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Top Gun: Maverick

Další velká trefa od filmové megahvězdy Toma Cruise a jeho sehraného tvůrčího týmu. A to jak kasovní, tak i filmařská. Nový Top Gun je letošním dosavadním nejlepším filmem a nebylo by až takovým překvapením, kdyby to tak i zůstalo. Perfektní kombinace dramatu a akčňáku se spoustou emocí, napětí a řádnou porcí opojné nostalgie. Navíc to je i jedná velká audiovizuální nádhera.

Top Gun: minirecenze

2. Call of the Sea

Historická adventura, která vznikla na motivy děl legendárního hororového spisovatele H. P. Lovecrafta, pojímá zpravidla brutálně nekompromisní a syrovou tematiku autorových děl z podstatně mírnějšího a pozitivnějšího úhlu pohledu. Výsledkem je velmi příjemný herní titul, který hráči nabídne jímavý příběh, sympatickou ústřední hrdinku a krásné atmosférické prostředí odlehlého tajuplného tichomořského ostrova.

Call of the Sea: minirecenze

3. Seveřan

Od nejlepších vikingských časů, kdy jsme se dívali na perfektní úvodní řady slavného seriálu Vikingové, už uběhlo pěkných pár let, během nichž by jeden nějaký kvalitní žánrový titul hledal asi hodně dlouho. A zvlášť ve světě filmu. Poctivá vikingská řež Seveřan ovšem s rázností sobě vlastní neutěšenou situaci napravila. Konkurence opravdu nebyla zrovna závratná, ale i tak už má jistou váhu naše tvrzení o nejlepším Vikingském filmu za poslední dekády.

Seveřan: minirecenze

4. Cizinka: šestá řada

Cizinka se naplno zabydlela na severoamerickém kontinentě, který ovšem nepředstavuje poklidné území pro život, jelikož na něm začínají bujet revoluční nálady spojené s nezávislými ideály a hodnotami. Příjemně plynoucí romantická podívaná má v sobě zakomponované i akční, dramatické a historické prvky. Cizinka opět zprostředkovává vyvážený a hodnotný divácký zážitek.

Cizinka: minirecenze

5. Věk zdí

Britský spisovatel Tim Marshall napsal další vynikající knihu s množstvím historických, geografických a současných společenských přesahů. Pasáže o reálných fyzických zdech či jejich pozůstatcích jsou pouhým začátkem komplexní publikace, která uvádí do souvislostí různé problémy a bolesti současného světa a jeho jednotlivých „horkých“ oblastí.

Věk zdí: minirecenze

Mezi nadcházejícími červnovými filmy nejvíce vyčnívají akční sci-fi velkofilm Jurský svět: Nadvláda (9. 6.), animák Rakeťák (16. 6.), akční thriller Spiderhead (17. 6.) a životopisné drama Elvis (23. 6.). Nejočekávanějšími seriály jsou pro nás třetí řada komiksovky The Boys (3. 6.), mysteriózní horor První krev, třetí řada alternativně historického seriálu For All Mankind (oba 10. 6.), kriminální thriller Dark Winds (12. 6.) a čtvrtá řada sci-fi thrilleru Westworld (26. 6.). Při pohledu na seznam červnových herních novinek nás nejvíce zaujal interaktivní horor The Quarry (10. 6.) spolu s realtime strategií Starship Troopers: Terran Command (16. 6.). Zábavní servis z přelomu jara a léta je u konce. Mějte se fajně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář