Call of the Sea

Platforma: pc, PS 4, PS 5, Xbox One, X, S

Call of the Sea je dobrodružná historická adventura, jejíž hlavní postavou je mladá žena Norah, která se vydá po stopách ztracené tichomořské expedice vedené jejím manželem Harrym. Cílem expedice a potažmo i hlavní hrdinky byl/je odlehlý tajuplný ostrov poblíž Tahiti, který je obestřen různými mýty a legendami. Norah je vysazená na ostrově dobrotivým pověrčivým kapitánem, který se pro ni vrátí za tři dny. Po tuto dobu může mladá žena pokračovat ve svém pátráním na pozoruhodném místě, kterému se raději vyhýbají veškeří lidé včetně místních domorodců.

Chytlavý příběhový rámec, v němž jsou velmi chytře propojeny prvky lovecraftovské tematiky s romantickou zápletkou, se v průběhu hry bezvadně rozvíjí skrze myšlenkové pochody hlavní hrdinky (skvěle ztvárněné hlasovou herečkou Cissy Jones) a početné textové zprávy od ztracené expedice. Velkou příběhovou úlohu samozřejmě hraje i samotné atraktivní prostředí ostrova. Herně má Call of the Sea blízko například k výtečné explorativní adventuře Firewatch, avšak je podstatně více interaktivnější a v průběhu svých šesti kapitol nabídne solidní množství rébusů, které vhodně zapadají do dobrodružně-mysteriózního ladění hry.

Takto zdařilá adventura z pohledu první osoby tu už nějakou dobu nebyla. Call of the Sea je povinností pro fandy žánru, přičemž by i mohla díky své přístupnosti a chytlavosti vzbudit zájem i ostatních pařanů, kteří si s tímto stále vzkvétajícím žánrem zrovna netykají. Během šesti až sedmi hodin herního času nabídne tento titul kýženou kombinaci silného příběhu a vytříbené hratelnosti.

Finální trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7, Intel i3-3220, 8 GB RAM, GeForce GTX 650 nebo AMD Radeon HD 7550, 20 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář