289. Páteční podvečerní… o nejlepších „ostatních“ filmech a seriálech Avengerů

Dnešní Páteční podvečerní věnujeme hlavním představitelům oblíbené filmové série Avengers. Chvíli ovšem necháme být jednotlivé sólovky a týmovky série, a zaměříme se na ostatní pamětihodné tituly jednotlivých herců. Začneme s nejviditelnější (ústřední) pěticí komiksového univerza a pokusíme se vybrat jejich nejlepší filmy či seriály. Na nové filmy s Avengery si ještě nějaký ten pátek počkáme, takže proč tedy lehce nezabrousit to filmové historie a nepřipomenout si anebo úplně nově objevit další kvalitní a zajímavé snímky s našimi oblíbenými herci a herečkami. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Robert Downey Jr.

Kariéra Roberta Downeyho prošla mnoha turbulentními obdobími a napsalo se toho o ní už hodně. Ať už si ale slavný herec procházel tím či oním obtížným obdobím, tak neustále natáčel velmi dobré filmy. V roce 2006 si zahrál jednu z hlavních rolí procedurálního krimi thrilleru Zodiac od režiséra Davida Finchera. Tento snímek poprávu patří mezi nejlepší thrillery minulé dekády. A zahrál si v něm i Downeyho kolega Mark Ruffalo. Dalším doporučeným snímkem, či v tomto případě i rovnou celou sérií, je Sherlock Holmes. Zde herec ztvárnil vůbec toho nejslavnějšího detektiva, a to svým tradičně svérázným stylem, který perfektně pasoval do celkového dynamického ladění série pod vedením režiséra Guye Ritchieho. Máme rádi i krimi drama Soudce (2014), v němž Downey ztvárnil roli právníka, který v domovském maloměstě obhajuje svého otce (Robert Duvall) podezřelého z vraždy. A naším posledním tipem je bláznivá komedie Kiss Kiss Bang Bang.

Chris Evans

Chris Evans v poslední době dokazuje, že perfektně zvládá i charakterní role a je již značně vyzrálým a zkušeným hercem. Výtečně zvládl obtížnou roli v letošní minisérii Defending Jacob. Jedná se o psychologické kriminální drama, kde Evans ztvárnil roli otce obhajujícího svého syna, který je hlavním podezřelým z vraždy vrstevníka. Evans byl i jedním z členů posádky v excelentním sci-fi eposu Sunshine (2006) od režiséra Dannyho Boylea. V této napínavé podívané se tým specialistů vydá zachránit svět ve vesmírné lodi vstříc umírajícímu Slunci. Méně známým, avšak neméně skvělým filmem je drama Velký dar (2017), kde Evans vynikal v roli strýce, který se musí postarat o svou zázračně nadanou mladou neteř. No a nezapomínejme ani na velmi vděčnou roli floutka v živelné detektivce Na nože.

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson má za sebou již pozoruhodně bohatou filmografii, i díky tomu, že ve filmech hraje od útlého dětství. Během dvaceti letech se z dětské herečky stala jedna z nejžádanějších hvězd současnosti. Svůj um a talent prokázala i v oceňovaném dramatu Manželská historie, které jednoznačně patří mezi její nejlepší filmy. Hrát se dá i hlasem, což herečka dokázala ve sci-fi dramatu Ona, kde doprovázela Joaquina Phoenixe svým vytříbeným a podmanivým hlasovým projevem. Jedním z naších oblíbených pohodových snímků je podívaná Koupili jsme Zoo, kde Scarlett pomáhá Mattu Damonovi se správou jejich vlastního zooparku. Jejími dalšími výbornými filmy jsou dramata Match Point (2005) a Ztraceno v překladu (2003).

Chris Hemsworth

Chrise Hemswortha jsme mohli vidět poprvé jako kapitána vesmírné lodi v prvním dílu novodobé sci-fi série Star Trek (nový film zatím v nedohlednu). Od té doby se objevil ve slušné řádce filmů a to nejen jako Thor. Jednou z nejzajímavějších rolí byla ta v životopisném snímku Rivalové (2013), kde Hemsworth jako závodník James Hunt soupeřil s Nikym Laudou. S akcí je herec velmi dobře obeznámen, což potvrdil v letošním akčním nářezu Vyproštění, kde se jako protřelý žoldák vydal na nebezpečnou misi do bangladéšské Dháky. Herec si zahrál i v jednom z nejlepších a nejoriginálnějších hororů posledních let, jímž je Chata v horách (2012). Za zmínku stojí i úloha vychytralého sektářského bosse v tarantinovsky pojatém filmu Zlý časy v El Royale (2018).

Mark Ruffalo

Mark Ruffalo patří mezi nejzkušenější herce mezi Avangery. Jeho portfolio je skutečně rozsáhlé a my vybrali například mysteriózní thriller Prokletý ostrov (2010) od režiséra Martina Scorseseho, kde herec vystřihl roli jednoho z detektivů (druhým je Leonardo DiCaprio), kteří vyšetřují záhadné události na ostrově s hlídanou psychiatrickou léčebnou. Po dlouhé době herec přijal roli v televizním seriálu a dopadlo to velmi dobře. Šestidílná minisérie Bludné kruhy patří mezi nejlépe hodnocené tituly letoška, což už také můžeme potvrdit. Osobně ještě nedáme dopustit na hudební drama Love Song (2013), kde si Ruffalo zahrál úlohu hudebního producenta. No a chybu jistě neuděláte ani s projekcemi akčního thrilleru Collateral a dramatu Spotlight. Ať vás Avengeři dobře baví i v jiných filmech. Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.