255. Páteční podvečerní… o pátých narozeninách Recenzone

Pěkně nám to letí: od založení webu uplynulo již pět let. My dnes můžeme oslavit toto menší jubileum, a samozřejmě tak učiníme s pomocí dneční Páteční podvečerní, ve které nabídneme množství našich oblíbených zajímavostí, bilancí a statistik. Za takovou dobu se nám tu sešla již pěkná řádka minirecenzí. Dnes bude na pořadu dne zhodnocení dění v jednotlivých sekcích a výběr nejlepších a nejnavštěvovanějších titulů za uplynulý (hospodářský) rok. K tomu ještě přidáme spoustu dalších věcí, které se pojí s dnešním tradičním článkem svázaným s oním legendárním obdobím v polovině října. 🙂 Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Tradice velí začít u filmů. Ty sice přepouštějí svou dříve dominantní pozici mohutně nastupujícím seriálům, jejichž tvůrci nám poslední dva roky ukazují hotové kvalitativní dostihy, ale stále se zde na webu jedná o zdaleka nejvyhledávanější sekci zábavy. K dnešnímu datu se počet filmových minirecenzí zastavil na čísle 476. TOP sekce nabízí 76 zástupců, přičemž naše tempo udělování „TOP statusů“ novým filmům se mírně zpomalilo. Jsme přísnější a musíme si i přiznat, že poslední dobou prostě vzniká méně kvalitních filmů. Titulů v nejpočetnější sekci „výborné filmy“ je momentálně 267 a najdete tam spoustu dalších kvalitních podívaných. Solidní žánrovky a o něco méně zdařilé snímky naleznete v sekci „dobré filmy“ (125 zástupců), kterou se také vyplatí prozkoumat a třeba i nalézt některé skryté klenoty či „guilty pleasure“ počiny. Našimi nejoblíbenějšími filmy za dané období jsou oscarové hudební drama Zrodila se hvězda, oscarový sci-fi animák Spider-Man: Paralelní světy a sci-fi epos Ad Astra. Nejnavštěvovanějším filmem je české drama Úsměvy smutných mužů.

Se stavem seriálové sekce jsme spokojeni stejně jako se stavem celého zábavního odvětví. Televizní fandové a seriáloví maniaci zažívají poslední léta jedny velké hody a i budoucnost vypadá velmi růžově, jelikož se chystá i několik velkolepých projektů s kolosálním rozpočtem (např. seriálový Pán prstenů). Na webu máme celkově již pěkných 205 seriálových minirecenzí. TOP seriálů je 87 a těch výborných zase 114. Již během loňské oslavy jsme psali o naší oblibě kvalitních děl (na průměrné či lehce nadprůměrné věci prostě není čas) a pořád to máme stejně. Obě hlavní seriálové sekce jsou doslova nabité vysoce kvalitními televizními tituly, ze kterých si i sebenáročnější divák vybere právě toho svého favorita. Vybrat nejlepší seriály je velmi těžké, ale zkusíme to. Volíme tíživé historické drama Černobyl, hororové drama The Haunting of Hill House, komediální retro Marvelous Mrs. Maisel a pátou řadu historické gangsterky Peaky Blinders. Těžké seriálové váhy. Nejnavštěvovanějším seriálem je již zmiňovaný horor The Haunting of Hill House.

Čas herní a knižní. Jako herní veteráni vyhledáváme především ty nejočekávanější tituly roku, avšak hráli jsme toho poměrně dost, především díky velkému příspěvku deskovek. Řeč čísel hovoří jasně: 147 herních minirecenzí na webu (zhruba třicet her ročně), z toho 36 TOP her a 91 výborných her. Nejvíce nám utkvěl v paměti výpravný western Red Dead Redemprion 2, a také bezprecedentní fantasy deskovka Gloomhaven. Nejnavštěvovanější hrou je sci-fi deskovka Mars: Teraformace. Skok ke knihám. Povedlo se nám splnit předsevzetí a navýšit roční počet přečtených knih. A chceme v tomto trendu i pokračovat. Celkem je na webu 104 knižních minirecenzí (38 TOP knih a 64 výborných). Naší nejoblíběnější sérií je jednoznačně unikátní komiksový cyklus Skalpy. Mezi nejnavštěvovanější knižní příspěvky patří knihy české sci-fi série Propast času, a také kniha The Bitcoin Standard, která pojednává o nejznámější kryptoměně.

Na závěr jako už tradičně zminíme i sekci s videi, ve které střádáme nejlepší krátkometrážní filmy. Je jich tu už 254 a spousta z nich je opravdu skvělá. Za poslední rok se nám nejvíce líbil akční filmeček s Darthem Maulem, parkourová videa a ještě i originální snímek Negative Space. Dnešní článek o pátých narozeninách slečny Recenzone je už zhruba ve stavu, v jakém jsme si ho představovali. Zbývá pouze samotný závěr, ve kterém se rozloučíme a popřejeme naší mladé dámě v předškolním věku jen samé úspěchy a co nejvíce kvalitních minirecenzí do budoucna. Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.