253. Páteční podvečerní… o nejlepších zářijových titulech na Recenzone

V září jsme se věnovali především novinkám a některým největším restům léta a ve velké většině případů jsme byli velmi spokojeni. Seriáloví a filmoví tvůrci každý měsíc produkují hned několik kvalitních titulů a v současné době už ani nenastávají dřívější situace, kdy v některém měsíci ani nebylo na co koukat. Teď už si divák může i vybírat. Do historie minulého měsíce se jako už tradičně nejvíce zapsaly seriály, ale i tituly z ostatních odvětví se umístily mezi pěti nejlepšími. V klasické Páteční podvečerní připomeneme i na další kvalitní tituly a na závěr nebude chybět ani výhled na měsíc říjen. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Peaky Blinders: pátá řada

Stylová rodina gangsterů se za doprovodu řízné rockové hudby vrátila na scénu a nezastavila ji ani světová hospodářská krize. Tommy „fookin“ Shellby a spol nám v každé sezóně dělají velkou radost a těch šest dílů vždy uteče až nehezky rychle. Úchvatná minisérie je rok od roku lepší a letošní pátá řada se podobně jako její předchůdkyně jasně zařadí mezi letošní nejlepší televizní počiny.

Peaky Blinders: pátá řada – minirecenze

2. Ad Astra

Audiovizuální filmový skvost s výborným Bradem Pittem v hlavní roli. Jeden z těch podmanivých sci-fi filmů, které si v kině maximálně užijete a budete na něj vzpomínat ještě velmi dlouho. Silně pocitová podívaná ponoukne i k zamyšlení a jistě ve vnímavém divákovi vyvolá množství silných emocí. Není to vyloženě mainstreemový film, což se bohužel projevilo i na tržbách. Snad se to neprojeví na budoucí produkci kvalitních filmových sci-fi. Potřebujeme je.

Ad Astra – minirecenze

3. Mindhunter: druhá řada

Podobných seriálů moc není. A teď nemluvíme o generických kriminálkách, které mají premiéru pomalu každý týden, ale o propracované hutné psychologické krimi s temnou atmosférou a brilantními hereckými výkony. I druhá řada Mindhuntera je taková a poskytuje takřka dokonalý pohled na těžkou práci speciální průkopnické jednotky FBI, která podniká nerovný souboj se zvrácenými sériovými vrahy.

Mindhunter: druhá řada – minirecenze

4. Propast času 3: Impérium

Jak se říká: více než důstojné zakončení bezvadné české postapo sci-fi trilogie. Spisovatel Roman Bureš v průběhu série postupně navyšoval rozsah a záběr příběhu, který se z jedné lokální epizody v jihočeské vísce posunul až ke globální hře o osud světa. Císařovna Toňa to ustála se ctí a už navždy na ni budeme vzpomínat jako na představitelku jednoho z nejlepších českých knižních cyklů.

Propast času 3: Impérium – minirecenze

5. Desítka: Česko

Zpravidla nemáme rádi všemožné opakující se variace kvalitních produktů, ale společenká hra Desítka holt představuje onu pověstnou výjimku potvrzující pravidlo. Vynikající herní koncept podpořený českou tématikou jistě opět ocení mnoho hráčů, kteří se k této skvělé hře budou opakovaně vracet během dlouhých (pod)zimních večerů.

Desítka: Česko – minirecenze

Mezi další výborné zářijové filmy patří například jihokorejský žánrový chameleon Parazit, rusko-srbská válečná řež Balkanská hranice, a také ještě hvězdně obsazené historické komediální drama Quentita Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Seriálovým fandům ještě můžeme doporučit zdařilé právnické drama Goliath s excelujícím B. B. Thorntonem v hlavní roli. Hráči zase mohou důkladně zvážit případný návrat anebo premiéru v nekonečném světě mmorpgčka World of Warcraft Classic, které nedávno opětovně otevřelo své brány. Milovníkům literární fantastiky by se zase mohla zamlouvat tak trochu herně-knižní série Cesta šamana, jejíž první dva díly nás velmi příjemně překvapily a rozhodně budeme pokračovat ve čtení.

Nejočekávanější říjnové filmy. Pro nás to je komiksový thriller Joker (právě v kinech), akční thriller Blíženec (od 10. 10.) a hororová komedie Zombieland: Rána jistoty (od 24. 10.). Při pohledu na říjnové seriálové premiéry máme jasno a nejvíce nás zajímá druhá řada komediálního sitcomu The Kominsky Method (od 25. 10.). Vyjde i hodně her a my si uděláme čas nejspíše na dva tituly. Prvním je očekávaná akce Call of Duty: Modern Warfare a tím druhým zase sci-fi rpg The Outer Worlds (oba 25. 10.). Ať nás říjnem co nejdéle provází babí léto a ať si užijeme co nejvíce zábavy při sledování, hraní či čtení kvalitních titulů. 🙂 Mějte se fajnově a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.