Warning: Constants may only evaluate to scalar values in /data/web/virtuals/82489/virtual/www/domains/recenzone.cz/wp-content/plugins/yet-another-stars-rating/yet-another-stars-rating.php on line 221
Roman Bureš: Propast času 3 - Impérium - Recenzone.cz

Roman Bureš: Propast času 3 – Impérium

Závěrečný díl české sci-fi trilogie Propast času je nejlepší knihou série. Příběh česko-římské císařovny Antonie se uzavře a já byl jako čtenář opravdu velmi spokojen. S celkovou vysokou kvalitou série, která si v ničem nezadá s předními počiny světové fantastiky, s pozoruhodnou mírou propracovanosti a s bezvadnou úrovní čtivosti. Je to jeden z těch titulů, které se čtou jedna báseň.

Zápletka trojky je ještě více globální a do hry o osud Evropy se zapojí mnoho hráčů. Například relativně zachovalé britské impérium ze začátku dvacátého století, futuristická francouzská metropole či tajný nepřítel, který plení oblasti v Asii. Autor Roman Bureš do knihy zakomponoval tradiční propriety cyklu: epické bitvy, stále zábavné mezi-časoprostorové interakce, ekologické poselství a špetku mysticismu.

Českou fantastiku mám solidně načtenou a již mnohokrát jsem se přesvědčil o její vysoké úrovni, ale i tak mně překvapilo, jak moc je Propast času kvalitní a až návykově čtivá. Tuto sérii řadím v rámci světové sci-fi velmi vysoko. I v našem malém českém rybníčku lze vytvořit dílo světové úrovně, což naši autoři opakovaně dokazují. Jen tak dál.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.