165. Páteční podvečerní… o deseti loňských titulech, na které si ještě letos uděláme čas

      Dnes se vypravíme do nedávné minulosti, konkrétně do loňského roku, ve kterém jsme toho viděli, hráli a četli opravdu hodně, ale jak už to tak bývá, tak nám několik zajímavých titulů nějakým nedopatřením uteklo. Především kvůli nedostatku času, ale občas holt na některý typ filmu či hry není nálada, což také určitě dobře znáte. No a právě na ty nejzajímavější kousky si dnes posvítíme a v úvodních měsících tohoto roku také dodáme příslušné minirecenze. Dnešní 165. Páteční podvečerní se ale zatím ponese v duchu předpovědí a prvních dojmů. Tady jsou.

 

1. Feud (Zlá krev)

Osmidílná minisérie o rivalitě dvou slavných hollywoodských hereček Joan Crawford a Bette Davis v podání dalších slavných hereček Jessicy Lange a Susan Sarandon. Viděli jsme zatím první díl a můžeme už potvrdit, že se nám tento seriál opravdu zamlouvá. Sledovat zákulisí hollywoodské filmařiny je velmi zábavné. No a obě hlavní představitelky jsou podle očekávání excelentní.

2. The Disaster Artist

Nadstandardně hodnocenou životopisnou satiru zatím viděl málokdo a pořád ani nevíme, zda se bude film promítat i v českých kinech. Zřejmě zvolíme cestu „alternativní“ projekce a jistě si užijeme skvostný výkon Jamese Franca (Zlatý glóbus) v roli jednoho z nejosobitějších (eufemisticky řečeno) filmových tvůrců Tommyho Wiseaua. Hm a je to další projekt o filmovém natáčení a filmových tvůrcích. Žhavé téma.

3. Nier: Automata

Náš největší loňský herní rest. Japonské hry u nás pomalu, ale jistě stoupají na žebříčku oblíbenosti a Nier má skvělé předpoklady jejich postavení ještě vylepšit. Vypadá to zase dost divně, ale pravděpodobně to bude výborné a vizuálně úchvatné. Brzy zahrajeme.

 

4. Blood Drive

Už máme za sebou nějaké čtyři díly tohoto postapokalyptického akčního braku a zatím jsme velmi spokojeni. Blood Drive bude žhavým kandidátem na jednu z nejlepších televizních „guilty pleasure“ podívaných posledních let.

5. Případ Nile Hilton

Na film jsme přišli úplně náhodou během brouzdání na čsfd. Částečně i díky jednomu z našich oblíbených švédských herců (libanonského původu), kterým je Fares Fares. V roli detektiva v noirovém krimithrilleru z egyptského prostředí nás jistě nezklame.

6. Legion

Tak trochu jiný komiksový seriál. Legion by mohl být onou originální komiksovkou s neortodoxním hrdinou a osvěžujícím dějem, která už na trhu začíná citelně chybět. No a psychicky narušení reci jsou prostě vždy a zaručeně fajn.

7. Střelný prach

Historická minisérie odehrávající se v jednom třaskavém (;-)) britském období nás láká už delší dobu. Téma o střetu katolíků a protestantů, silná atmosféra, nějaká ta hutná historická akce a Jon Sníh. To by měly být přednosti tohoto sympatického britského projektu.

 

8. Little Nightmares

Loni jsme kapánek zanedbávali žánr plošinovek (které zažívají nové zlaté časy) a letos to hodláme napravit. Začneme hraním hororové skákačky Little Nightmares, která nás už z trailerů zaujala solidní atmosférou a neotřelým herním prostředím.

9. Vremja pěrvych

No a máme tu i nějaké ruské resty. Samozřejmě ty filmové. V nedávných letech a měsících nás velmi mile překvapila vysoká kvalita některých zástupců ruské kinematografie (např. výpravný Viking či psychárna Nemilovaní). Právě tento film, jehož název se distributor ani neuráčil přeložit do češtiny, by mohl v nastoleném trendu pokračovat. A kdo jiný by měl perfektně natočit snímek o prvním vystoupení člověka do kosmického prostoru než Sově.. ehm tedy než Rusové.

10. Saljut – 7

Tady by šel v podstatě zkopírovat text z řádků nahoře, ale neuděláme to, poněvadž Saljut – 7 je poněkud jiný film než Vremja pěrvych (achich). Prý to je taková ruská Gravitace… Sandra Bullock tam asi nebude, ale domácí projekci už máme v brzkém plánu.

 

     V závěrečném odstavci si jako obvykle představíme další zajímavé tituly a tentokrát to budou ty, které loni vznikly v československých luzích, hájích a horách. Ještě jsme neviděli miniseriál Lajna, která nám připadá jako kvalitnější hokejová verze fotbalového Vyšehradu. A hraje tam také Jiří Langmajer, kterého řadíme do širšího okruhu našich oblíbených českých herců. No a k Lajně se hodí i nějaká ta Čára, že ano… Třeba ta slovenská kriminální, která se odehrává na divokém (nemohli jsme si to odpustit, pardon) slovensko-ukrajinském pohraničí. Mohl by to být kvalitní středoevropský film, kterých bychom rádi viděli co nejvíc. Titulů, které nám loni unikly, je samozřejmě mnohem víc, ale tato desítka či dvanáctka nás zatím trápí nejvíc. První minirecenze zmiňovaných filmů, seriálů a her napíšeme ještě v tomto měsíci. Mějte se fajnově a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář