146. Páteční podvečerní… o filmech s Jessicou Chastain

      Právě nedávno jsme viděli výtečný thriller Případ Sloane, ve kterém doslova excelovala herečka Jessica Chastain (získala „pouze“ nominaci na Zlatý Glóbus). Jak už to tak bývá, tak nás tento hodnotný divácký zážitek ponoukl k napsání menšího článku o filmech této pozoruhodné a velmi talentované rusovlásky. Jessica se ve velkých rolích začala objevovat relativně nedávno. Na začátku první dekády tohoto milénia natočila několik menších snímků, avšak s nástupem desátých let (zvykejme si na to…) se její kariéra rozjela naplno a nyní už má herečka na kontě desítky zajímavých rolí v rozličných filmech. Dnes provedeme výběr a určíme ty nejlepší snímky.

 

     Jako první zmíníme výtečný mix thrilleru a dramatu Dluh (2010). Jessica zde ztvárnila agentku izraelské tajné služby Mossad, která měla spolu s dalšími dvěma členy týmu za úkol zlikvidovat nacistického zločince v Berlíně během Studené války. Tento napínavý snímek s propracovanou psychologií postav a se dvěma časovými rovinami rozhodně stojí za zhlédnutí. Dále vybíráme excelentní drama Černobílý svět (2011), které pojednává o nelehkém údělu amerických žen během šedesátých let minulého století. Velmi silný film se skvostnými hereckými výkony. Projekce stojí za zvážení i v případě špionážního thrilleru 30 minut po půlnoci (2012), v němž Jessica organizuje hon na Usámu pod režijním dohledem Kathryn Bigelow. Spíše ale doporučujeme hvězdně obsazenou (Tom Hardy, Guy Pearce, Shia LaBeouf) prohibiční gangsterku Země bez zákona (2012), ve které se Jessica představí jako femme fatale Maggie. Velmi se nám také zamlouvá experimentální snímek Zmizení Eleanor Rigbyové (2013), který považujeme za jedno z nejlepších a nejemotivnějších dramat poslední dekády. Opět se skvělou Jessicou. Přes solidní horor Mama (2013) se dostáváme k velkolepému scifku Interstellar (2014), kde Jessica ztvárnila jednu z hlavních rolí. Tento film prostě a jednoduše musíte vidět, ať už máte rádi žánr sci-fi nebo ne.

 

   I v roce 2015 Jessica splnila svou kvótu minimálně dvou natočených filmů za rok. Vynikající gotický horor Purpurový vrch i bezvadná sci-fi jízda Marťan rozhodně představují povedené projekty, které se budou vyjímat v hereččině portfoliu. Loňskou dvojicí filmů je již zmiňovaný perfektní thriller Případ Sloane, a také ne už tak povedená akční fantasy Lovec: Zimní válka, ve které si Jessica zahrála po boku Chrise Hemswortha, Charlize Theron či Emily Blunt. A jak to vypadá letos? Velmi nadějně. Na jaře mělo premiéru válečné drama Úkryt v zoo (zatím jsme ještě neviděli), v němž se Jessica vžila do role Antonie Zabinské, která v průběhu Druhé světové války spolu se svým manželem schovávala Židy ve varšavské zoo. Na konci listopadu by měl mít také premiéru režijní debut věhlasného scénáristy Aarona Sorkina, jímž je (karetně-právní?) drama Molly´s Game s Jessicou v hlavní roli. Už z prvních trailerů tohoto snímků nás zaujaly různé… přednosti. 🙂 Ještě letos bychom se měli dočkat premiéry westernu Woman Walks Ahead a příští rok to zase bude drama s dlouhým názvem The Death and Life of John F. Donovan a možná i akční scifko The Division, což je adaptace stejnojmenné akční hry. Jessica se očividně nebojí žádného žánru a zvládne zahrát cokoliv v čemkoliv. A navíc to zahraje vždy výborně. Tak to prostě je a nic se na tomto faktu už nejspíše nezmění. Svými vynikajícími výkony si tato éterická krasavice vysloužila místo mezi našimi nejoblíbenějšími herečkami, jejichž nadcházející projekty budeme vždy pečlivě sledovat už dlouho dopředu.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář