127. Páteční podvečerní… o nejlepších dubnových titulech na Recenzone

      Opět se nám po roce potvrdilo, že duben bývá filmový a seriálový. V novém díle rekapitulační Páteční podvečerní hrají prim právě zástupci z těchto dvou oblastí zábavy. Kdo se zajímá o pohyblivé obrázky na monitoru či na obrazovce, tak právě pro toho je dnešní článek s tradiční strukturou. Začneme s top pětkou měsíce, pak ještě přejdeme k dalším ocenitelným titulům a na závěr se nezapomeneme podívat na to, co nás čeká v líbezném květnu. Pohodlně se usaďte a račte se s chutí začíst do následujících hodnotných řádků. 🙂

 

1. 13 Reasons Why

Zcela zaslouženě se tento seriál dostal mezi dubnovou elitu. Popravdě jsme příliš nečekali od díla z prostředí (často propírané) americké střední školy. Ovšem nápad s nahrávkami, které zanechá sebevražedkyně pro své „kamarády“, nás zaujal, a nakonec se ukázalo, že je i výtečně zpracovaný. Celkově se jedná o projekt s velkou myšlenkovou hloubkou a spoustou silných emocí. Díly jsou navíc velice vyrovnané a napětí by často šlo i krájet. Tento seriál rozhodně doporučujeme teenagerům, ale užijí si ho i starší diváci.

13 Reasons Why: minirecenze

 

2. Wołyń

Hodně drsný, avšak pravdivý příběh, který popisuje tragické události, jenž se odehrály před, během a po Druhé světové válce v polsko-ukrajinském pohraničí. Nadšení historici a zkoumaví diváci si tento film jistě nenechají ujít. Jen je upozorňujeme, že je zde opravdu hodně drastických záběrů, které jistě nebudou po chuti křehčím povahám. A to ještě tvůrci snímku ani zdaleka neukazují všechno…

Wołyń: minirecenze

 

3. Uteč

Jeden z těch bezvadně natočených komorních thrillerů, který sází na vyhrocené situace, dobře napsané dialogy a postupně budované napětí. Na závěr sice proběhne značně obligátní „redukce“ místních postav, ale to nic nemění na faktu, že je tento film tak příjemně osvěžující podívanou. Herecky také výborné.

Uteč: minirecenze

 

4. Hry Nemesis

Neznáme moc lepších pátých dílů. Hry Nemesis tradičně zaujmou v rámci akčních a vypjatých pasáží, ale oproti některým předešlým dílům série navíc bodují i veškerými neakčními úseky. Moc nás potěšilo především úvodní putování hlavních postav, které nás blíže seznámilo s jejich pohnutkami a bylo příjemně nostalgické. Jedna z nejlepších sci-fi sérií současnosti.

Hry Nemesis: minirecenze

 

5. Expanze – druhá řada

Kniha na čtvrtém místě a seriál na pátém. To není špatná vizitka. Druhá řada seriálu by sice zasloužila lehce prostříhat a snížit počet dílů, ale i tak momentálně nevíme o lepším současném sci-fi seriálu. Kvalita předlohy se holt nezapře. Těší nás i rozmáchlejší výprava, vytříbenější efekty a propracovanější kulisy oproti první řadě. Úvodní znělka je super.

Expanze – druhá řada: minirecenze

 

     Propršený a chladivý apríl nám naštěstí přinesl spoustu kvalitních filmů, takže nuda opravdu nehrozila. Militaristi a milovníci napínavých filmů se mohou podívat na válečný thriller Mina. Kvalitní podívanou je i psychologická fantasy Volání netvora: Příběh života, ve které opět exceluje podmanivý hlas Liama Neesona. No a dále tu máme herecký koncert Jamese McAvoye v thrilleru Rozpolcený, pak trošku jiný koncert Scotta Adkinse v bojovce Boyka: Undisputed IV a za podívání stojí i nový, v pořadí už osmý, díl nejvýdělečnější akčně komediální série současnosti Rychle a zběsile. Filmoví fajnšmejkři zase ocení stylovou detektivku Maigret’s Night at the Crossroads s Rowanem Atkinsonem a za projekci stojí také ruský historický epos Viking. Hráčům ještě můžeme doporučit chytlavou sci-fi strategii Halo Wars – Definitive Edition.

 

     Pojďme se mrknout na očekávané májové pecky. Do kina se dá už od včerejška zajít na druhé Strážce galaxie (ohlasy jsou dobré, ale ne nadšené) a stále se také těšíme na nového Vetřelce s podtitulem Covenant (od 18.5.) či na pátý díl Pirátů z Karibiku (od 25.5.). I v televizním světě nás čeká několik velkých premiér, které se řadí i mezi nejočekávanější události roku. Návrat mysteriózní legendy Twin Peaks (21.5.) či pátá řada politického thrilleru House of Cards (30.5.) se mezi ně rozhodně řadí. No a zkrátka nepřijdou ani hráči. Právě dnes vychází očekávaná sci-fi akce Prey a ke konci měsíce by měla vyjít také česká budovatelská survival hra Planet Nomads, na kterou jsme i přispěli v úspěšné kampani na Kickstarteru. Ať máte i vy úspěšný (a více slunečný) měsíc květen. 🙂 Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář