Halo Wars – Definitive Edition

Platforma: X360, XOne, pc

     Halo Wars je realtime strategie odehrávající se ve známém univerzu, která vyšla již v roce 2009 na konzoli Xbox 360. Vývojáři z Ensemble Studios (série Age of) navrhli poměrně intuitivní ovládání pro gamepad, avšak stejně jsem tuto chytlavou hru nedohrál – hlavně kvůli ovládání. Na perfektně funkční kombo myš a klávesnice jsem holt už příliš navyklý. Nyní po více než sedmi letech od původního vydání vyšla pc verze pro platformu Steam a i po tolika letech se jedná o velmi dobře hratelnou akční strategii. Ovládání stále není ideální, ale rozhodně je už tradiční, a tudíž už si mohou i méně přizpůsobiví pc hráči s chutí zahrát a ponořit se do příběhu. Ten se odehrává před událostmi stejnojmenné akční série a točí se okolo války lidstva s rasou Covenant (a možná dorazí i Swarm…).

     Příběhová kampaň nabízí patnáct misí, které se dají dohrát zhruba za deset hodin, přičemž tvůrci z Ensemble studios se opravdu vytáhli. Některé mise (Scarabeus) a herní koncepty (základna) jsou originální i dnes, když už jsme ve strategiích viděli ledacos a celkově je hratelnost velmi příjemná. Bohužel ji poněkud sráží časté zasekávání jednotek ve větších skupinách, některé limitující prvky přebrané z konzolové verze a samozřejmě i slabší grafika. I tak bych se ale nebál doporučit koupi (cena 20 Euro). Klasických realtime strategií moc nevychází a tahle se nehraje vůbec špatně.

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i3-2115C 2 GHz, 4 GB RAM, GeForce GT 710 v2 nebo Radeon HD 6570 v2

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář