Uteč (Get Out)

      Výtečný mysteriózní thriller s prvky satiry, jehož kolosální kasovní úspěch v USA (rozp: 4,5 mil. USD, tržby přes 170 mil. USD) úplně chápu. Pro tamní rasově segregovanou společnost je námět tohoto snímku jistě nesmírně atraktivní. Hlavní postavou příběhu je mladý afroameričan Chris (Daniel Kaluuya), který se svou bílou přítelkyní Rose (Allison Williams) vyrazí na víkend k jejím rodičům na jedno odlehlé americké panství. V usedlosti se brzy po příjezdu mladého páru začnou dít podivné věci a Chris na vlastní kůži pozná, že se ocitl na velmi nebezpečném místě, kde nic není takové, jak se zdá.

      Na snímku se mi líbí především chytře budovaná a gradovaná atmosféra, která je už v půlce stopáže vyšponovaná téměř na maximum. Takto znepokojivý a napínavý průběh filmu už dlouho nepamatuji. Závěrečná pasáž už se sice překlene do akčnějších poloh, ale stále do filmu docela pasuje a nepůsobí tam nijak nepatřičně. Po extatických ohlasech ze zámoří jsem pomalu čekal film roku, což Uteč rozhodně není. Avšak nejlepší letošní mysteriózní thriller? Tento titul snímku zcela poprávu náleží.

P.S: Daniela Kaluuyu jsem už viděl v několika filmech a seriálech a zatím byl vždy výborný – tento mladý herec má velmi dobře našlápnuto k hvězdné kariéře.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář