114. Páteční podvečerní… o nejlepších lednových titulech na Recenzone

 

     Mrazivý leden už je za námi, a tudíž je ideální čas na měsíční rekapitulaci. První měsíc roku 2017 byl z hlediska kvality recenzovaných titulů až nadstandardně dobrý. To bylo naše hlavní zjištění poté, co jsme se probírali nedávnými minirecenzemi. A byl to i měsíc rozmanitý, o čemž svědčí téměř rovnoměrné rozložení titulů z top pětky mezi filmy, seriály, hry a knihy. Každý si mezi těmito skvosty jistě něco najde. Přejeme příjemné a inspirativní počtení. 🙂

 

1. La La Land

Úžasné filmové muzikálovo-romantické drama, které by měl vidět každý, kdo má co dočinění se světem filmu. La La Land ostatně vytvořili velcí milovníci filmu – o tom nemůže být nejmenších pochyb. Jestli máte rádi silné příběhy, krásnou hudbu a písničky, choreograficky precizní a originální taneční čísla, a jste také velkými snílky a romantiky, tak si tento skvělý snímek královsky užijete. Garantujeme.

La La Land: minirecenze

 

2. The Man in the High Castle – druhá řada

Druhá řada tohoto originálního seriálu byla lepší než ta první a i proto se dostala do měsíčního výběru nejlepších titulů. Oceňujeme zajímavé zápletky, velkou porci napětí a nesmírně kvalitní vykreslení zdejšího univerza. Hlavně tyto propriety přispívají k našemu celkovému skvělému dojmu z tohoto titulu. Kdo si udělá čas, tak si rozhodně přijde na své.

The Man in the High Castle – druhá řada: minirecenze

 

3. Sunless Sea: Zubmariner

Zubmariner je přesně ten typ datadisku, který máme rádi. Tohle výtečné rozšíření nepřidává jen nějakou tu vedlejší lokaci spolu s několika novými úkoly, postavami a herními mechanikami, ale úplně překopává svět původní hry. Ta je nyní ještě více bohatší, rozmanitější a rozsáhlejší. No prostě povinnost pro všechny velké herní badatele, dobrodruhy a průzkumníky.

Sunless Sea: Zubmariner: minirecenze

 

4. Dobrodružství kapitána Báthoryho

Taková ta výtečná historická fantasy ve stylu Husitské trilogie. Cyklus o udatném kapitánovi Báthorym příznivce žánru rozhodně nezklame. Je to svižné a nesmírně zábavné čtení. Slovenský spisovatel Juraj Červenák touto sérií potvrzuje svou velkou třídu. Série by se měla letos dočkat pátého dílu, který je pro nás jasnou koupí.

Dobrodružství kapitána Báthoryho: minirecenze

 

5. Proč právě on?

Ideální film do nepohody. Tato luxusně obsazená komedie nás mnohokrát rozesmála. Mezigenerační střet představuje velmi vděčné téma, které je zde dovedeno téměř k dokonalosti. Snímek má skvělé tempo, nabídne i nějakou tu přidanou „seriózní hodnotu“ a James Franco s Bryanem Cranstonem jsou zde opravdu skvělí. Tohle se holt povedlo.

Proč právě on?: minirecenze

 

     Dále nabízíme odstavec s dalšími skvělými lednovými tituly. Mezi ně se řadí spousta filmů, ze kterých jmenujeme například české komediální drama Teorie tygra s Jiřím Bartoškou v hlavní roli, romantické sci-fi drama Pasažéři, ve kterém se sešlo silné herecké duo ve složení Jennifer Lawrence a Chris Pratt, a také solidní nadžánrový snímek Spojenci, ve kterém si zahrál Brad Pitt spolu s Marion Cotillard. Ze zajímavých seriálových minirecenzí ještě vybíráme pátou řadu historické kriminálky Ripper Street, čtvrtou řadu nyní už sci-fi kriminálky Sherlock, a také rozsáhlou minirecenzi všech pěti řad velmi dobrého akčního krimithrilleru Lovci zločinců.

 

    A pojďme na očekávané únorové premiéry. Z filmových novinek se nejvíce těšíme na drama Místo u moře (právě se promítá v kinech), dobrodružné drama Zlato, pokračování kultovního filmu T2 Trainspotting, historické drama Mlčení (všechny od 16.2.) a také na akční nářez John Wick 2 (od 23.2.). A čeká nás i dost zajímavých seriálů. Jmenujeme například komiksovou novinku Legion (od 8.2.), druhou polovinu sedmé řady hitovky The Walkind Dead (od 13.2.), druhou řadu dramatu Billions a ještě i další novinku Sedmilhářky (oba od 19.2.). A co si můžeme v únoru zahrát? Třeba rubačku For Honor (14.2.), sci-fi strategii Halo Wars 2 (17.2.) či fantasy rpgčko Torment: Tides of Numenera (28.2.). I druhý měsíc roku nevypadá úplně zle… Od nás to je dnes už vše. Užijte si víkend, zajděte na La La Land a mějte se fajn. 🙂 Příště opět na počtenou.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář