Ztraceni ve vesmíru: třetí řada

Třetí a závěrečná řada dobrodružného akčního sci-fi dramatu Ztraceni ve vesmíru se zaměřuje výhradně na souboj lidské vesmírné expedice s agresivní kastou robotické rasy, která chce zmařit plány Robinsonových a spol na poklidnou kolonizaci planety zaslíbené v soustavě Proxima Centauri. Lidská expedice včetně samotných Robinsonových je rozdělena na dospělou a dětskou část, přičemž obě tyto skupiny mají spoustu problémů v různých planetárních soustavách. Dospělí ve vesmírném prostoru, a mladí s adolescenty na odlehlé planetě, ze které chtějí uniknout pomocí paliva vyrobeného extrakcí vzácného titanu. Na závěr se celá expedice spojí, aby zabránila robotí invazi na novou domovskou planetu.

Hlavní postavou je ve třetí sezóně mladý Will, který se spolu se svým robotickým přítelem pokouší pochopit historii robotické rasy a zároveň tak i přijít na jejich současné motivace a cíle. Na pozadí této objevitelsko-badatelské anabáze se odehrávají příběhy dalších členů rodiny a jejich přátel. Každý si uzme svůj adekvátní prostor: dočkáme se naplnění dlouhodobých záměrů a dojde i na zásadní osobnostní růsty. To vše se odehrává ruku v ruce s akčně a dobrodružně laděným putováním, které za ony tři série výrazně dozrálo a nabízí i podstatně dospělejší a serióznější rodinné drama (v uvolněných mantinelech sci-fi žánru).

A stále je to i velký audiovizuální skvost, který konstantně zprostředkovává jednu velkou (vesmírnou) pastvu pro oči. Ztraceni ve vesmíru představují bezvadnou seriálovou podívanou s uceleným stylem obsahu i formy a s příjemně emotivním a nostalgickým koncem. Za mě po všech stránkách zdařilý televizní projekt.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář