XCOM 2: War of the Chosen a další datadisky

Platforma: pc, ps4, xone

War of the Chosen je monstrózní datadisk k vynikající sci-fi tahové strategii XCOM 2. Přídavek má podobný dopad na původní hru jako měl datadisk Enemy Within na předešlý díl Enemy Unknown, tedy opravdu značný. Hlavní novinkou datadisku je trojice elitních mimozemšťanů (Chosen), kteří vám škodí během hlavní kampaně. Jedná se o velmi tuhé protivníky, kteří mohou infiltrovat právě probíhající mise a řádně hráči zatopit. Podobně jako vy i oni zvyšují svou úroveň a nabírají nové dovednosti. Celkově velmi povedený prvek, který notně obohacuje (a ztežuje) už tak komplexní hru.

Další velkou novinkou je nová rasa nepřátel The Lost, což jsou v podstatě nepříjemné zombie, které spoléhají na osvědčenou taktiku „vysoká kvantita“ či „nas mnógo“. 🙂 Zombie mohou útočit i na jednotky mimozemšťanů, což také rozšiřuje strategické možnosti. Datadisk přináší i trio povstaleckých frakcí, které je možné kontaktovat, zvyšovat jejich vliv a získat od nich příjemné bonusy. Každá frakce uvolní i svou speciální jednotku, jenž vám pomůže na bojišti. Mezi další nové prvky patří i pravidelné vysílání týmů na separátní záškodnické mise či tzv. navazování pout mezi sehranými vojáky.

Kompletní edice XCOM 2 nabízí i několik menších datadisků, které ještě rozšiřují herní možnosti. Alien Hunters do hry přináší nové tuhé elitní nepřátelé, a také možnost tvorby skvělých brnění a zbraní. Shen´s Last Gift ja zase menší přídavek o jedné misi, po jejímž splnění můžete vytvořit elitního robotického bojovníka Spark(a). No a konečně nejnovější a největší datadisk nese název Tactical Legacy Pack. Obsahuje několik desítek misí a jde v něm především o návrat ke scénářům z předešlého dílu. V kombinaci se všemi datadisky je druhý XCOM až neskutečně vytříbenou a zábavnou tahovou strategií, která se řadí mezi klenoty žánru. Jednoznačných pět hvězd.

Trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core 2 Duo E4700 2,6 GHz, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 460 nebo Radeon HD 5770, 65 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.