Tomb Raider

      Tomb Raider je jednou z nejlepších filmových adaptací herní série. Tento dobrodružný akčňák jistě potěší všechny fandy žánru a rozhodně to je jeden z nejlepších filmů tohoto typu od dávných dob na přelomu tisíciletí, kdy jsme všichni hltali první dva díly Mumie. Ale stejně to není úplně ono. Pokud jste hráli dva (skvělé) poslední díly novodobé herní série, tak nejspíš budete překvapeni tím, že film je oproti nim poměrně dost komorní. Lara v podání Alicii Vikander se vydává na tajuplný ostrov někde u Japonska, kde pravděpodobně zmizel její otec (hraje Dominic West). Dojde i na bouři, ztroskotání, zápolení s tajemnou organizací Trinity, dostaveníčko v podzemní hrobce a herní znalci jistě poznají i několik ikonických předmětů ze hry.

       Film je opravdu velmi podobný novodobé herní předloze, ale ani zdaleka není tak velkolepý, nabitý obsahem a poměrně dost prostoru v něm zabírají dialogové pasáže. Akce je docela fajn a nechybí několik přepálených scén, efekty se docela povedly, hlavní záporák Walton Goggins je vynikající jako vždy a Alicia Vikander rozhodně má solidní charisma a jiné přednosti. Špatné to určitě není. Celkově se jedná o solidní akční podívanou, jejímuž druhému nabitějšímu dílu bych se určitě nebránil.

 

P.S: Při pohledu na tržby (zatím lehce přes 200 mil. USD při oficiálním rozpočtu 94 mil. USD) tu případnou dvojku úplně optimisticky nevidím.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář