Thronebreaker: The Witcher Tales

Platforma: pc, ps4, xone

       Thronebreaker: The Witcher Tales je hrou od studia CD Projekt RED, které stojí za skvostnou rpg trilogií Zaklínač. Do zmiňovaného žánru spadá i nejnovější počin našich oblíbených vývojářů, avšak jedná se o naprosto odlišný titul. Thronebreaker se odehrává ve světě zaklínače Geralta, avšak jeho hlavní postavou není náš lovec potvor, nýbrž královna Meve, která vládne severním královstvím  Lyrii a Rivii.

      Hra je velmi zdařilým hybridem izometrického rpgčka a karetní hry, kterou my znalci série nazýváme Gwent. Během obsáhlé (až třicetihodinové) kampaně se s královnou a její družinou vypravíte na anabázi napříč válkou sužovanými oblastmi a vašimi protivníky budou bandité, rebelové, a také zákeřní dobyvatelé z Nilfgaardu. Boj probíhá na tradiční „gwentí desce“ a vyjma klasickým soubojů na tři kola vývojáři připravili i množství speciálních potyček, ze který vyčnívají především tzv. „puzzle bitvy“, v nichž je potřeba na tah přesně pokládat karty a ve vhodných chvílích využívat jejich bonusy a schopnosti.

        Meve a její družina postupně získávají nové karetní posily, takže si lze poskládat svůj balíček podle libosti. V základním táboru, který lze kdykoliv rozbít, lze navíc vylepšovat karty a schopnosti (za nalezené dřevo a zlato), poklábosit s různými postavami anebo třeba procházet nalezené dokumenty a písemnosti. Během postupu hrou se navíc často dostanete do nelehkých situací, ze kterých vás dostane pouze nějaké morálně obtížné rozhodnutí. To může mít například vliv na morálku armády, což je další důležitý ukazatel, na který je třeba brát ohled.

      Thronebreaker je opravdu vynikající hra, ve které se unikátním způsobem povedlo skloubit příběh a hratelnost. Oba dva zásadní aspekty jsou zde v perfektním souladu a i zvlášť snesou ta nejpřísnější měřítka. K tomu přidejme hardwarovou nenáročnost, příjemnou komiksovou stylizaci, kompletní (a naprosto perfektní) dabing a silnou atmosféru tohoto nekompromisního fantasy světa a od plného hodnocení mě odrazuje snad už jen jistá monotónnost „přesunové fáze“ na mapě a ne zrovna vytříbený pathfinding. Jinak to je ale gamesa jak z partesu.

 

 Finální příběhový trailer

 

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Celeron 2,7 GHz, 4 GB RAM, GeForce GT 730 nebo Radeon R7 240

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.