Daredevil: třetí řada

      Daredevil: Návrat krále. A nemyslím pouze návrat seriálového krále, kterým tohle skvělé dílo podle mě je, ale i návrat jednoho zlotřilého krále, kterým je padouch Wilson Fisk. V těžko dostižné druhé řadě neměl Fisk moc prostoru, ale ve trojce se vrací s plnou parádou a celou sérii si takřka ukradl sám pro sebe. Takhle výtečně napsaná a snad ještě lépe zahraná (proč už nemá Vincent D’Onofrio Zlatý glóbus?) antagonická postava tu už dlouho nebyla.

       Příběh se točí hlavně okolo tohoto Kingpina a jeho zákeřných machinací a lstí, díky kterým chce ovládnout celý New York. Tomu se samozřejmě pokusí zabránit Daredevil, avšak tentokrát to bude ještě podstatně obtížnější, poněvadž náš hrdina je po událostech druhé řady tak trochu na dně a zápasí sám se sebou. Ve třetí řadě se k „obvyklým podezřelým“ připojí i několik nováčků jako jsou agenti Nadeem a Poindexter či jeptiška Maggie a všichni z nich opravdu zásadně zamíchají dějem.

      A jaký je vlastně děj třetí řady? Oproti předešlým řadám je ještě více temnější, osobnější a o něco méně akční. Mně tohle nastavení perfektně sedlo a ani mi nevadilo pomalejší tempo v úvodních epizodách a jejich -řekněme- hloubavější až filozofičtější vyznění. Akce začne v průběhu řady přibývat (luxusní scény na jeden záběr přítomny!) a jak už to tak u Daredevila bývá, tak celá sezóna velmi silně graduje. No prostě temný akční thriller jak se sluší a patří.

P.S: Ostatní superhrdinské seriály se mohou ve velkém rušit, ale o osud Daredevila opravdu nemám obavy.

 

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 3    Průměr: 4.3/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.