Warning: Constants may only evaluate to scalar values in /data/web/virtuals/82489/virtual/www/domains/recenzone.cz/wp-content/plugins/yet-another-stars-rating/yet-another-stars-rating.php on line 221
The Professor and the Madman - Recenzone.cz

The Professor and the Madman

Hodnocení tohoto filmu se může pohybovat na velmi široké stupnici a úplně chápu, že někdo může snímek ohodnotit velmi kladně anebo zcela naopak. Na projekci a následné ocenění historického dramatu o sepisování slovníku veškerých anglických slov prostě musí být určitá nálada a rozpoložení. Ústřední motiv doplňují dramatické vedlejší linie podpořené hlubokým psychologickým rozborem postav a každého to asi nebude bavit. Já se ovšem přikláním na stranu spokojených diváků, poněvadž na mně tohle drama opravdu zapůsobilo.

Emotivní podívaná je založená na přátelství a interakcích dvou geniálních jedinců (profesor a šílenec), kteří se navzájem podporují a i díky práci na slovníku se vykoupí ze svých životních chyb, anebo se s nimi alespoň naučí lépe žít. Film je velmi dojemný a nabídne vnímavému a hloubavému divákovi silný zážitek a katarzi. Hodně se mi líbilo i zprostředkování a atmosféra dvou rozličných institucí (oxfordská univerzita, ústav pro choromyslné), které jsou pro film naprosto zásadní. Hlavní role ztvárnili zkušení herci Mel Gibson a Sean Penn, kteří beze zbytku potvrzují svou hereckou extratřídu a podávají excelentní výkony.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.