248. Páteční podvečerní… o deseti nejočekávanějších podzimních hrách

Letní herní sucho, které jsme si osvěžili hraním kompletní verze výtečné tahové strategie XCOM 2, definitivně končí. Nedávno vyšla očekávaná akční hra Control od finských Remedy a pamětníci zase oživili dávné vzpomínky během čekání v extrémně dlouhých frontách na vstup do herního světa World of Warcraft Classic. Gigantická herní mašinerie se opět naplno rozjíždí a hodlá nás v průběhu podzimu doslova zavalit množstvím rozličných titulů. My se v tom množství ale neztratíme a vybereme desítku her, na které se nejvíce těšíme.

Prvními skutečně očekávanými hrami jsou pro nás akce Gears 5 a rpgčko Greedfall (10. 9.). Série Gears of War podle nás už dávno ztratila status excelentního akčního cyklu, ale snad si tvůrci v pátem dílu alespoň vzpomenou na ony skvělé časy s prvními třemi díly, které patří k vrcholům akčního žánru. O Greedfallu jsme se dozvěděli teprve nedávno a hra nás okamžitě zaujala. Z upoutávek jsme sice vypozorovali jisté prvky, které nám nejsou úplně blízké, ale celkově je nám tento projekt sympatický. Tohle dobrodružné fantasy rpgčko se silným nádechem novověku nevypadá vůbec špatně. A pak tu máme jednu specialitu, kterou byste jinde v žebříčku očekávaných podzimních her hledali jen těžko. Válečná realtime strategie Men of War: Assault Squad 2 – Cold War (12. 9.) nás ale velmi zajímá a rádi bychom si zopakovali ony poutavé (a extrémně obtížné) strategické hody, jenž nám zprostředkovaly předešlé díly série. Bitvy budou tentokrát probíhat na fiktivních bojištích Studené války.

Na začátku října bude vhodný čas na řádný militaristický herní zážitek, který by mohla a měla dodat akce Ghost Recon Breakpoint (4. 10.). Party elitních vojenských drsoňů (a drsoňky) bude bojovat proti přesile na fiktivním tichomořském ostrově Auroa. Trochu onoho zpestření a zábavné hratelnosti očekáváme u plošinovky Trine 4: The Nightmare Prince (8. 10.). Tvůrci prověřené série nám tentokrát nabídnou možnost kombinovat až čtyři hlavní hrdiny. Po několika letech nás zase zajímá i nové Call of Duty, které nese ve vínku známý podtitul Modern Warfare (25. 10.), což by se mělo projevit i v samotné hratelnosti. Ta by se totiž měla přiklonit více k oné realistické straně. Jsme na to zvědaví. A pak tu máme letošního černého koně The Outer Worlds (25. 10.). K titulu máme značně ambivalentní vztah. Na jednu stranu nás docela děsí přeplácaná stylizace a podivné zasazení, ale pak zase musíme vzít v potaz, že jde o titul studia Obsidian. A tihle tvůrci umí dělat skvělá rpgčka, což dokázali například s perfektním Fallout: New Vegas. No, uvidíme.

Jako spoustu ostatních i nás zajímá, o čem vlastně bude hra Death Stranding (8. 11.) a jak se bude hrát. Rozhodně to vypadá hodně divně a zajímavě. A vidíme tam potenciál jak na kolosální propadák, tak i na hru roku. Necháme se překvapit. Do výběru se vešlo i akční sci-fi Star Wars Jedi: Fallen Order (15. 11.). Stále jsou to Hvězdné války, takže očekávaní jsou značná, ale nějak nás to zatím úplně „nebere“. Ovšem s Doomem, to je jiná! Doom: Eternal (22. 11.) bude velká akční pecka, která nás všechny jistojistě královsky zabaví. O tom prostě nepochybujeme. Do konce roku by ještě mohly vyjít tituly Ghost of Tsushima a Last of Us 2, ale ruku do ohně bychom za to nedali. Pevná data vydání zatím nebyla ohlášena, takže tyto těžké váhy zmíníme jen tak mimochodem na závěr. Dobře se u hraní bavte a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.