The Morning Show: první řada

The Morning Show je jedním z nejambicióznějších počátečních projektů platformy Apple TV+. Příběh seriálu se odehrává v zákulisí televizního studia, kde působí tým, jenž se stará o fungování věhlasné ranní show. Hned na začátku první řady se stane jedna zásadní událost, která řádně zamíchá zavedenými pořádky ve studiu: hlavní moderátor relace Mitch Kessler (hraje Steve Carell) je obviněn z mnohačetného sexuálního obtěžování. Okamžitě se z něj stane persona non grata, a tím pádem se i uvolní atraktivní místo vedle druhé moderátorské hvězdy pořadu Alex Levy (Jennifer Aniston).

Už poněkud zprofanovaného tématu „MeToo“ jsem se hodně bál, ale tvůrci seriálu ho zpracovali opravdu výborně. Možná dokonce i nejlépe, jak jsem doposud v seriálech či filmech viděl. Jádro seriálu tvoří příprava televizní show a osobní životy zainteresovaných lidí, kterým celá situace ohledně sexuálního obtěžování postupně předefinuje některá jejich stanoviska a názory, přičemž své si řeknou veškeří účastníci aféry, což je moc dobře. Všechny linie seriálu jsou spojené ve funkční symbióze a celá podívaná také působí velmi autenticky.

Během deseti hodinových epizod zákonitě přijdou na řadu i možná až příliš zdlouhavé pasáže. Dovedl bych si představit i silnější gradaci a možná i více toho napětí. Jsou to ale spíše jen malé mušky na kráse ve stínu mnoha očividných pozitiv. Jedním za všechny jsou pamětihodné herecké výkony. Aby také ne, když se v seriálu sešel tak prvotřídní herecký ansámbl. Včetně zmiňovaného dua exceluje i tradičně skvělá Reese Witherspoon či největší překvapení seriálu, americký herec Billy Crudup. Ten si roli šéfa zpravodajství vysloveně užívá a podává opravdu vynikající, živelný výkon. Snad si Apple s druhou sezónou pospíší. Moc lepších projektů momentálně rozjeto nemá.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 3/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.