The Affair: pátá řada

Pátá řada nejpropracovanějšího romantického seriálu současnosti velmi pěkně uzavřela příběh, který spolu s rodinou Sollowayů a dalšími postavami prožíváme již několik let. Závěrečnou sérii tvůrci pojali opět poněkud jinak a zakomponovali do ní některá témata, jenž rezonují i v reálném světě. Například zvedání hladiny oceánů, požáry v okolí Los Angeles či kampaň „MeToo“. Žádný z těchto motivů v seriálu nepůsobí jako pěst na oko a všechny se zdařile doplňují s tradičním vztahovým veletočem, které prožijí staré známé postavy.

Hlavní role zastávají Helen s Noahem (tradičně výborní), ale větší prostor dostane i starší dcera Whitney či Joanie (dcera Allison), jejíž příběhová linka se odehrává v desítky let vzdálené budoucnosti. Pátá řada je opět postavená na emotivních dialozích a zamotaných vztazích, které jsou již od první série základním stavebním kamenem seriálu. Hlavní důraz je kladen na drama a romantiku, ale nechybí ani tradiční erotika a trocha toho dobrodružství.

Žádné jiné romantické drama jsem zatím nesledoval s takovým zaujetím a Aféra mi bude opravdu chybět. A je tomu tak především díky vysoké kvalitě tohoto seriálu. Každá řada byla něčím unikátní a tvůrci vždy přišli s nějakým ozvláštněním a nebáli se ani přesahu do jiných žánrů. Plus vynikající herecké výkony a silné emoce. Nejvíce si ale stejně cením oněch životních pravd a mouder, které mé oblíbené postavy pronášely takřka s železnou pravidelností v tu pravou chvíli. To byla opravdu velká nadstavba, které se u jiného seriálu jen tak nedočkáme.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář